Pravdivý príbeh: Manžel ma opustil kvôli mladšej, potom ma prišiel odprosiť

Pekná žena

thinkstockphotos.com

Naše manželstvo s Petrom nebolo vonkoncom bezproblémové. Rád sa chodil zabávať a popíjať s mladšími kamarátmi. Dúfala som, že sa to po čase zmení a on dospeje, no nikdy sa tak nestalo. V štyridsiatke bol rovnako bezstarostný a detinský ako v dvadsiatke. Nedospel ani potom, čo sa nám narodili dvojičky.

Vzala som si ho však z lásky a preto som na rozvod ani nepomyslela. Nebol dokonalý, no milovala som ho. Mal aj dobré vlastnosti. Vždy ma vedel rozosmiať a takisto nemôžem povedať, že by mi nepomohol vtedy, keď som ho o to požiadala.

Jediné, čo mi na ňom prekážalo bolo, že ho zaujímala viac krčma a zábava s kamarátmi, ako rodina. Hovoril, že je mladý duchom a nemám sa ho snažiť zmeniť. Mal pravdu, veď to bolo to, čím si ma získal. Navrávala som si, že kým poctivo pracuje a prispieva na domácnosť, je všetko v poriadku.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Život nie je fér – manžel ma opustil, ale pre aký dôvod!


Po rokoch ma prestalo vytáčať to, že po robote ide najprv na pivo a až potom domov. Hovorí sa, že človek si zvykne na všetko a v mojom prípade je to úplná pravda. Prestala som sa rozčuľovať nad vecami, ktoré aj tak nikdy nezmením. Hlavné pre mňa bolo, že sme boli zdraví, mali sme kde spať a aj čo jesť.

V istom životnom momente som teda dospela do štádia, keď som sa zmierila s tým, že naše manželstvo bude navždy takéto. Myslela som si, že ma už ničím nemôže prekvapiť. Avšak hlboko som sa mýlila.

Peter sa šiel minulý rok v júli zabaviť s kamarátmi. Jeden z nich oslavoval narodeniny a zorganizoval obrovský žúr. To by, samozrejme, nebol Peter keby nešiel. Nevadilo mi to, povedala som si, že si aspoň upracem a keď deti zaspia, prečítam si dobrú knihu.

Môj drahý manžel sa však vrátil až na druhý deň ráno. Celú noc som sa mu snažila dovolať, pretože som sa strašne bála, že sa mu niečo stalo. Poznala som ho a vedela som, že to mohol prehnať s alkoholom a urobiť niečo zlé. Mala som však na mysli bitku alebo výtržnosti a nie to, že ma podvedie.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Všetok čas som venovala rodine, muž ma aj tak opustil


 

Peter prišiel opitý na mol. Ledva brblal. Nevládal sa ani vyzliecť. Padol do postele a zaspal. Zobudil sa až podvečer. Pred deťmi sme sa však hádať nechceli. Počkali sme, kým zaspia a potom sa začal náš vážny rozhovor. Povedala som mu, že som neskutočne nahnevaná, že si užíva život ako osemnásťročný a rodina ho nezaujíma.

Petrovi však bolo jedno čo rozprávam, spustil na mňa, že ja zaľúbený do nejakej mladej študentky. Vraj to trvá už dlhšie a nadránom prišiel preto, že u nej spal. Jeho argumenty boli tak hlúpe, až sa mi zatočila hlava. Veď vraj vidím, že sme úplne rozdielni. On sa rád zabáva a potrebuje pri sebe rovnakú uvoľnenú povahu. Ja som vraj upätá stará žena.

Petrovi som pobalila jeho veci a šmarila som mu ich pred dvere. Povedala som mu, nech si ide. O muža, ktorý ma tak hnusne podvádza, som aj tak nestála. Chvalabohu, nepatrím medzi ženy, ktoré sú na chlapoch závislé. Vedela som, že sa dokážem o seba i deti postarať aj bez jeho pomoci.

Po jeho odchode som cítila smútok aj úľavu. Rekapitulovala som celý náš vzťah. Premýšľala som, či mi priniesol do života viac dobrých alebo zlých vecí. Na jednej strane ma ťažil pocit, že ho milujem. Na druhej strane som sa cítila slobodnejšie.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Nevedela som, čo bude ďalej a radšej som nad tým ani nepremýšľala. O našom odlúčení som sa nikomu nezdôverovala, pretože som sa na to ešte necítila. Život to však opäť zariadil za nás a Peter sa po dvoch mesiacoch vrátil so sklonenou hlavou.

Bol ako vymenený. Bol to iný Peter, akého som poznala. Ospravedlňoval sa a povedal, že to bola najväčšia chyba jeho života. Videla som, že dospel a tie dva mesiace ho celkom zmenili. Zrejme pochopil, že takú ako som ja, nenájde. Kto iný by mu toleroval, to čo robí?

Bola som rada, že sa vrátil, i keď spočiatku som mu to nedávala najavo. Chcela som, aby trochu trpel a prežil to, čo som prežila ja, keď som ho vyhodila. Videla som však, že sa snaží. Ide to ťažko, ale postupne som mu začala odpúšťať. Celkom sa mi to nepodarí asi nikdy, ale táto epizódka ho tak zmenila, že sa opäť dokážeme radovať zo spoločného života.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com
Odporúčame