Pravdivý príbeh: Môjho brata ovláda o dvadsať rokov mladšia zlatokopka

Žena

pixabay.com

Volám sa Alena a tohto roku oslávim 55. narodeniny. Cítim sa celkom spokojná, pracujem v gastronómii a povedala by som, že som rodinne založená. Medzi mnou a mojím bratom je 10 rokov rozdiel. V praxi to pre mňa znamenalo, že som vyrastala takmer ako jedináčik. Keď sa Róbert narodil, pamätám si, ako sa vo mne vytvorila silná potreba neustále ho ochraňovať. Bol to taký môj osobný projekt, starať sa o neho a pomáhať rodičom.

Kým vyrastal, stále som sa s ním hrala, bavilo ma obliekať ho, chodiť s ním von. Keď začal rásť, snažila som sa s ním tráviť veľmi veľa času. Vždy som sa mu pokúšala dávať dobré rady, pomáhať mu v škole a neskôr dokonca radiť s dievčatami. Povedala by som, že v určitom období to bol aj môj najlepší kamarát.

Róbert mal vždy veľa priateliek, ale nikdy nič seriózne. Ja som si prvého manžela našla v dvadsiatich rokoch. Vzťah nám ale nevydržal a krátko pred tridsiatkou sme sa rozviedli. No už o dva roky som sa vydala opäť. S manželom sme spolu už viac ako 20 rokov a máme dve krásne deti. Nepokladám sa za expertku na vzťahy, no prežila som rozvod v čase, keď spoločnosť bola omnoho konzervatívnejšia a našla som si nového partnera vo vyššom veku.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj brat je nanič otec, toto by rodičia robiť nemali!


S Róbertom to vždy bolo komplikovanejšie. Viem, že veľa chodil von, mal známosti, ale nikdy si nedokázal udržať vzťah. Je to typický starý mládenec. Žije vo Viedni, pracuje v marketingovej agentúre a veľmi dobre zarába. Má pekný byt, ktorý som mu sama pomáhala zariadiť. Sme si veľmi blízki, telefonujeme si a snažím sa, aby sa nám, aj s našou mamkou, darilo stretávať aspoň raz mesačne. Na to, že Róbert nemá pri sebe nikoho sme si už zvykli. Veľa pracuje, stretáva sa s priateľmi, na partnerku by nemal veľa času.

No nedávno sa situácia začala meniť. Róbert si nakoniec priateľku našiel. Sú spolu už niekoľko mesiacov. Ja som o vzťahu vedela takmer od začiatku, osobne som ju však spoznala až minulý týždeň. Aj s našou mamičkou sme ho presvedčili, aby priateľku priviedol na rodinné stretnutie. Naplánovali sme grilovačku u nás v Senci. Róbertova priateľka je Slovenka z Bratislavy, ktorá pracuje vo Viedni. Volá sa Katka a je to veľmi milé dievča. Problémom je, že je to doslova ešte dievča, o viac než dvadsať rokov mladšie od môjho brata. Ešte len končí školu a popritom pracuje v tej istej firme ako Róbert.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Chcela by som skutočne veriť, že ten vzťah má budúcnosť. No už len to, ako začali je zlé znamenie. Róbert sa mi priznal, že sa dali dokopy po nejakej firemnej oslave, keď sa poriadne opili. Takto sa stretávali pár týždňov. Chodili po baroch a kluboch Viedne. Časom sa vzťah samozrejme posúva a snažia sa spoločne tráviť viac a viac času.

Problémom ale prirodzene je, že nemajú priateľov v rovnakom veku a Katka ešte stále študuje. Výsledkom je, že Róbert sa snaží veľmi prispôsobovať jej záujmom a vkusu. Pozýva ju do reštaurácií, kaviarní, nakupuje s ňou oblečenie… Na prvý pohľad sa tak správa, aj napriek jej milej povahe, ako zlatokopka. Nemôžem si pomôcť, veľmi im to chcem priať, ale je mi jasné, že ten vzťah nevydrží.

Katka sa nebude chcieť vydávať, alebo mať dieťa v najbližších rokoch, čo je aj pochopiteľné vzhľadom na jej vek. Bojím sa, že ak by som Róbertovi povedala, čo si myslím, tak mu veľmi ublížim a on so mnou preruší kontakt. Neviem, či mu klamať a podporovať ho vo vzťahu, alebo spraviť to, čo ja považujem za správne. Presvedčiť ho, aby ten vzťah ukončil.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: pixabay.com, pixabay.com, AJ
Odporúčame