Pravdivý príbeh: Druhým mužom som zvádzal ženy, ani jedna so mnou nezostala

pravdivý príbeh

Zlyhal som rovno dvakrát (Zdroj: GettyImages)

Ako mladý chalan s diplomom v ruke som vedel, že domov sa nevrátim. Chcel som sa zamestnať a užiť si život slobodného mládenca. Našli sme sa partia troch podobne zmýšľajúcich a spolu sme si prenajali byt v širšom centre. Jeden spolubývajúci sa nasťahoval aj so svojou priateľkou. Neprekážalo nám to. Ja som trávil čas prevažne v robote a bolo fajn sa občas porozprávať doma aj s nežnejším pohlavím.

Keby sa s nami do debaty pustili aj steny nášho bytu a hlavne Paľovej izby, nejedna deva by sa nestačila diviť. Striedal ich rýchlejšie ako rýchlo a kým som si zapamätal meno jednej, už ma ráno v kuchyni zdravila iná. Janka sa mi však vryla do pamäti veľmi dobre. Bola očarujúca. A nebol som sám. Aj Paľo bol zrazu iný. Už nevyhľadával dobrodružstvá. Videl som, že s Jankou to nebola len zábavka na jednu noc. Paľo neskôr získal novú prácu. Musel kvôli tomu viac cestovať. Pravidelne nebol doma. Zato Janka bola u nás, aj keď bol jej drahý preč. Viackrát sa mi kvôli tomu sťažovala. Aj ona mala divokú minulosť so vzťahmi. Myslela si, že s Paľom to ale bude konečne iné.

Verím tomu, že ak by Paľo nezískal novú robotu, tí dvaja by to dotiahli možno až k svadbe. Príležitosť však robí zlodeja. Paľo odišiel opäť na niekoľko dní na služobku. Mal som meniny, tak som otvoril fľašu vína. S Jankou sme si pripili a až do Paľovho návratu trávila každý večer so mnou. Flirtovali sme spolu už aj predtým. Tie pohľady sa nedalo nevšimnúť si. Bral som to, že sa len prirodzene naplnilo niečo, čo sme obaja chceli od začiatku.

Janka to chvíľu hrala na obe strany. Keď bol Paľo doma, bola s ním, keď bol preč, boli sme spolu. Niekedy som sa ráno nemohol na seba pozrieť do zrkadla. Divím sa, že to Janka vedela takto ustáť. Aj ona nakoniec podľahla výčitkám svedomia a mierne upravenú pravdu povedala Paľovi. Ešte v ten týždeň som si zbalil všetky veci a išiel bývať ku známemu, kým som si nenašiel nový podnájom. Zaprisahal som sa, že takúto podlosť už nikdy nespravím. Paľa viac to, že ho podviedla Janka škrelo to, že som ho zradil ja, ako chlap.


Mohlo by vás zaujať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Celý tento zážitok som po čase hodil za hlavu. Poučený som sa sústredil na seba a svoj rozvoj. Ubehlo niekoľko rokov a z podnájmu som sa sťahoval do svojho. Kúpil som si menšiu nehnuteľnosť v radovke. V jednom dome boli len štyri byty. Mal som svoje súkromie, ale zároveň som nežil v úplnej anonymite ako domčeky, ktoré sa stavali oproti nám cez ulicu. Malé kuríny obkolesené betónovým plotom. Našťastie aj tu sa našli dobrí pohodoví ľudia, s ktorými som sa občas stretol na susedskej grilovačke či na pive po futbalovom zápase.

Na jednej akcii ma sused zoznámil s Norom. Prisťahoval sa so svojou manželkou len pred pár mesiacmi. Keď som zbadal Hanu, bolo to ako deja vu. Akoby predo mnou stála Janka. Ešte aj ten pohľad mali rovnaký. Noro s Hanou našťastie veľmi na tieto susedské akcie nechodili. Zato osud ma skúšal inou cestou. Poštárka mi pravidelne hádzala ich poštu ku mne.

Keď som išiel susedom zaniesť šeky už asi piatykrát, Hana si vypýtala moje číslo. Bolo jej blbé, že sa takto preháňam. Nabudúce mám napísať a ona pribehne. Bol to začiatok konca. Alebo skôr začiatok začiatku nášho písania si a flirtovania cez sms správy. Napokon neostalo len pri tom. Hana sa cítila po rokoch v bezdetnom manželstve zanedbávaná a prehliadaná. Ja som jej venoval všetku starostlivosť a pozornosť, ktorú sme si počas našich únikov z reality mohli dovoliť.

Vídavať Haninho muža na ulici bolo rovnako hrozné, ako môjho spolubývajúceho pred rokmi. Po čase výčitka zanikla. Vtedy sme asi obaja stratili ostražitosť a Hanin pomer so mnou praskol. Možno som v to trocha aj dúfal. Myslel som, že ak sa Noro s Hanou rozvedie, mohli by sme ostať spolu. Noro bol ale iný ako bežní muži. O vzťah s Hanou zabojoval. Odsťahovali sa preč a začali niekde inde od začiatku.

Hovorí sa, že autá a partneri sa nepožičiavajú. Mal som okolo seba vždy ľudí, ktorí by mi to prvé bez mihnutia oka zverili. To druhé som si bez opýtania vzal. Miesto toho, aby som sa prvýkrát poučil, rovnakú chybu som spravil hneď dvakrát. Svedomie ma pohryzie občas aj dnes. Možno preto mám stále smolu nájsť si seriózny vzťah. Buď som si svoje šťastie minul pri tých nesprávnych, alebo je to jednoducho trest za moje zlyhania.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame