Pravdivý príbeh: Rozvod s manželkou sa mi vrátil, druhá žena odo mňa škaredo ušla

Muž

thinkstockphotos.com

Manželku som spoznal náhodou na kamarátovej oslave. Päť rokov sme spolu chodili, desať rokov sme boli manželmi a z toho sedem sme sa snažili o dieťa. Nešlo nám to, a čím viac sme sa snažili, tým sme boli unavenejší, podráždenejší a bezradnejší.

Ja už by som sa na všetko vykašľal, vedel som si predstaviť život aj bez detí. Pre ženu to ale bolo niečo, na čom stavala šťastné manželstvo a domov. Domov bol pre mňa miestom, kam sa človek teší, kde ho niekto čaká. Mňa čakala síce manželka, ale žiaľ, tešil som sa na ňu čoraz menej. Nesnažil som sa vzťah zachrániť, čo mi ku cti veľmi neslúži. Miesto toho som hľadal a našiel útechu u inej ženy.

Stanka nemala skoro nikdy zlú náladu, nemračila sa na mňa, ale tešila sa vždy, keď som s ňou bol. Nechcela odo mna dieťa, nenútila ma robiť veci, na ktoré som už nemal energiu. Bola ako jarné slnko, ktoré vám do žíl vleje novú, čistú energiu.

Vzťahu so Stankou som sa celý oddal. Následky nenechali na seba dlho čakať. Manželka mi na pomer došla a mne sa uľavilo. Čakal som, že sa žena bude chcieť so mnou rozviesť. Priznávam, nemal som silu urobiť tento krok ako prvý.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Pri rozvode išla láska bokom, manžela som obrala o všetko


Manželka mi však dala najavo, že rozvádzať sa so mnou nemieni. Chcela ísť so mnou do poradne, zachrániť náš vzťah stoj čo stoj. Do porade som ísť nechcel, išla teda bezo mňa. Skutočne jej to pomohlo, začala byť iná. Zasa taká akú som ju poznal na začiatku. Dokonca začala pripúšťať, že nebude toľko nástojiť na dieťati. Nakoniec ma prehovorila a išli sme na pár sedení spolu.

Začal som sekať dobrotu a sľúbil som, že sa so Stankou už viac nestretnem. Bol som namotivovaný, veril som tomu. Všetko vyzeralo navonok opäť perfektné, ale vzadu v hlave mi po krátkom čase začalo blikať Stankino meno. Chýbala mi, nemohol som ju odtiaľ dostať. Keď mi raz napísala, že jej tiež stále chýbam, zlomila ma. Stretol som sa s ňou a bol som tam, kde pred tým.

Už som sa nechcel skrývať, ani klamať manželke. Povedal som jej, ako sa veci majú. Čakal som, že opäť o mňa zabojuje, ale usúdila, že viac času a energie so mnou strácať nebude. Rozviedli sme sa a mohol som byť oficiálne so svojou novou partnerkou.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Nevera a rozvod otrasnú švagrinú nakopli, dnes je z nej kočka


Začali sme spolu žiť. Stanka bola ochotná nechať svoju robotu a kvôli mne sa presťahovať. Novú prácu som jej vybavil u seba. V meste, odkiaľ odišla, mala stále niekoľko aktivít, kvôli čomu musela dochádzať autobusom. Kúpil som teda ojazdené auto, ktoré som si nechal. Stanka chodila na mojom novom, taký som bol zaľúbený.

Žili sme si takto spokojne dva roky. Potom sa to začalo meniť. Stanka začala otvárať otázku svadby a detí. Ja už som sa ženiť nechcel a z detí som mal stres ešte od predošlej manželky. Stanka ustúpila zo svadby, ale pod podmienkou, že deti ak prídu, budú, ale musíme sa aspoň snažiť.

Otehotnieť sa nám ani po čase nedarilo. Podvedome som cítil, že chyba bude na mojej strane. Prvá žena si dávala vinu sebe, pretože v mladosti ju potrápili hormóny. Mňa k lekárovi priamo nikdy neposielala a ja som sa k tomu tiež iniciatívne nehrnul. Stanka ale bola iná. Nástojila, že ak chceme niečo riešiť, musíme vedieť, kde je problém. Ja som hral mŕtveho chrobáka a jej naliehanie ignoroval.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Stanka mala jedného dňa všetkého po krk. Zbalila sa a odišla. Len tak. Nebola ochotná sa so mnou čo i len porozprávať a prebrať veci v pokoji. Ostal som ako obarený vriacou vodou. Vymazala ma zo života s takou ľahkosťou, akoby len prevrátila list v kalendári.

Cítil som sa asi tak, ako moja prvá žena, keď som ju opustil. Možno ešte horšie, pretože od Stanky som to vôbec nečakal. Niekoľko krát som mal chuť sa svojej bývalej dokonca ozvať, ale pochopil som, že je to len z ľútosti nad sebou samým.

V byte mi Stanku všetko pripomínalo. Premiestnil som nábytok v izbách, aby som mal pocit, že som niekde inde. Bol to pre mňa nový začiatok. Smutný, ale niekde som začať musel. Postupne som sa s rozchodu dostal, mal som nové partnerky. No spomienka na rozchod so Stankou má pre mňa ešte stále trpkú príchuť. 


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, SK
Odporúčame