Pravdivý príbeh: Syn si našiel lásku cez internet, dopadlo to katastrofálne

Muž

thinkstockphotos.com

Môj syn bol vždy trocha iný ako ostatní chlapci v jeho veku. Nezaujímal sa o futbal ani hokej. Behanie po vonku považoval za stratu času. Skôr bol stále doma, vŕtal sa v počítačoch a za šťastný deň považoval taký, keď prišla na trh nová počítačová hra. Možno preto bol Tomáš aj po skončení vysokej školy nezadaný a navyše žiaden nový vzťah sa ani len nečrtal. Aj keď dievčatá ho zaujímali, žiaľ len tie z obrazoviek. Naživo sa so žiadnou stretnúť nechcel, mal vždy zábrany.

Keď aj na 28. narodeniny Tomáš býval stále so mnou a pozvanie na rande by skôr získala jeho stará mama ako on, zobrala som veci trocha do vlastných rúk. Rozhodila som siete a kontakty na moje kamarátky a kolegyne, teda skôr na ich nezadané dcéry. Bolo mi jedno, ako vyzerali, čím sa živili. Ak bola niektorá ochotná ísť s Tomášom do kina, alebo nebodaj aj na normálne rande, bola v mojom tíme. Tomáš samozrejme túto moju nenápadnú dohadzovačskú snahu hneď prekukol. Už len pre to, aby mi urobil radosť, von s dotyčnými išiel. Po treťom pokuse mi povedal dosť. Nemá záujem, aby mu vlastná mama vybavovala frajerky. Navyše, ak už nejakú má. Skoro som odpadla, od radosti aj od šoku. Hneď som vyzvedala, prečo mi nič o nej nepovedal, kedy mi ju predstaví. Syn ma trocha pribrzdil. Je to ešte čerstvé a zatiaľ si len píšu na internete, kde sa zoznámili.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Synova manželka sa mi nepozdáva – ale čo s tým?


S tajomnou neznámou, o ktorej som vedela len to, že sa volá Iveta, si syn písal aj nasledujúcich šesť mesiacov. Bez toho, aby sa stretli. Nebývala v inej krajine, ani v inom meste. Len jej vždy do stretka s mojím synom niečo prišlo. Tomáš sa aj tak vznášal pätnásť centimetrov nad zemou. Postupne som sa dozvedela, že Iveta veľa pracuje a má málo voľného času. Žije sama, rodinu nemá a hľadá niekoho len na vážny vzťah. Užila si už dosť za mlada.

Ani po roku si ale syn s Ivetou nepozreli do očí naživo. Všetko len cez maily, smsky, alebo na chate. Videla som na Tomášovi, že už aj jemu to začína pripadať divné, i keď aj napriek tomu mal pre Ivetu stále slabosť. Dal jej napokon ultimátum. Buď sa stretnú, alebo to už nemá význam naťahovať len vo virtuálnej rovine. Iveta súhlasila a môjho syna som prvýkrát zažila tráviť dve hodiny v kúpeľni prípravou na rande.

Veľké očakávanie a radosť ale vystriedalo sklamanie. Iveta nedorazila, poslala ale miesto seba náhradu, svojho brata. Ten synovi dal malý balíček na znak toho, že to Iveta myslí vážne. V krabičke bola jej spodná bielizeň. Podľa mňa dosť nechutné. Za mojich mladých čias by som si myslela, že ide o úchyláka. Tomáš mi ale s hrdosťou v hlase vysvetlil, že som stará a ničomu nerozumiem.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Synova žena ušla s cudzincom – prečo ju prijal späť?


Našťastie tento virtuálny vzťah môjho syna sa chýlil ku koncu, aj keď som ešte musela v súvislosti s Ivetou zažiť šok číslo dva. Tomášovi dochádzala trpezlivosť a keď sa ani po ďalších mesiacoch s Ivetou nestretol, rozhodol sa dať aj na moju radu a celé to ukončiť. Bol z toho smutný, akoby naozaj s tou ženou bol a chodili spolu. Bolo mi syna ľúto. Iveta mala ale na vec iný názor. Tomáša začala bombardovať správami, v zmysle budeme spolu, aj keby to išlo „po dobrom alebo po zlom“. Neustále ho prezváňala, dokonca mu posielala kvetiny do práce. Syn potom veľmi rýchlo pochopil, že Iveta to nemá v hlave v poriadku, ale myslel si, že je neškodná a hnev ju prejde. Odhadol ju však veľmi zle.

Jedno ráno som sa prihlásila na sociálnu sieť a ako prvú vec, ktorú som videla, bola fotka môjho Tomáša. Nahého. Volala som ihneď synovi. Ten o tom vedel od predošlej noci, kedy sa celú vec snažil doriešiť bez týchto následkov. Vysvitlo, že Iveta nie je žena ale chlap. Celé to synovi do seba zapadlo. Muž, ktorý sa vydával za Ivetinho brata, bol napokon ten, s ktorým si Tomáš po celý čas písal. Keď už videl, že Tomáš je rozhodnutý a nechce mať s Ivetou nič spoločné, rozhodol sa vyjsť s pravdou von s tým, že Tomáša má úprimne rád. A ak s ním pretrhne kontakty, zverejní nahé Tomášove fotky, ktoré mu v čase zamilovanosti môj syn poslal.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Môj syn zaprel vlastné dieťa – a ja som nezasiahla


Tomáš sa ho snažil celú noc presvedčiť, uprosiť, ukecať, ale nepochodil. Dotyčný fotku zverejnil, našťastie sme to mohli vidieť len tí, ktorí sme tam boli označení. Teda len ja, môj brat, jeho žena a Tomáš. Aj tak to s Tomášom narobilo svoje. Zvažovali sme trestné oznámenie, ale syn napokon nesúhlasil kvôli hanbe. Napokon sme zvolili inú cestu. Môj brat napísal „Ivete“, že pozná pár chlapcov, ktorí trávia viac času v posilňovni ako nad knihami. Nie je problém zistiť si, kde „Iveta“ býva a vybaviť si to s ňou ako chlapi. Ten podliak sa už odvtedy neozval a všetko vymazal, aj keď Tomášovi to na psychickom zdraví nepridalo. Totálne sa uzavrel do seba a pár týždňov nechcel komunikovať s nikým, ani so mnou. Až po čase sa začal pomaly vracať do normálu. Zakázal si však internet a všetky zoznamky, vymazal aj svoje konto. Nikoho nechce, netúži po známostiach, ale na vzťahy celkom nezanevrel. Priznal sa mi, že vie, že raz aj on bude mať ženu, deti, rodinu a vie, čo im zakáže ako prvé. Určite v ich domácnosti nenájdeme počítač s internetom.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, KP
Odporúčame