Pravdivý príbeh: Trápi sa diétami, aby si našla priateľa – ale zbytočne

Žena

thinkstockphotos.com

Bola som rada, že do novej práce nenastupujem sama. Spolu so mnou prijali aj Katku, s ktorou som si od začiatku dobre rozumela. Cítila som sa istejšie, keď som veci, ktoré nás školili, mohla prebrať s niekým na rovnakej štartovacej pozícii ako ja a nemusela som hanbiť, že niečo neviem.

Pre Katku bolo to obdobie výnimočné ešte niečím. Spolu s novou prácou si našla aj nového priateľa. Každý pondelok sme sa tak mohli v kancelárii tešiť na nejaký koláč alebo zákusok. Katkin priateľ mal rád dobré jedlo, Katka tiež, ale navyše aj rada varila a vždy v nedeľu sa u nich aj pieklo. Moja zlatá kolegyňa pri tom myslela i na nás a spravila niečo dobré aj nám.

Paradoxne jedlo a jedenie bolo napokon dôvodom ich rozchodu. Jej priateľ sa nasýtil bacuľky a našiel si inú. Takú konskú tvár, ale bola chudá a to jemu evidentne v tej chvíli stačilo. Katke dosť netaktne naznačil, čo sa mu na jeho novej priateľke páči. Katka si to až príliš zobrala k srdcu a veľmi sa jej to dotklo. Do roboty chodila uplakaná, nevyspatá, smutná.

Časom sa z tohto rozchodu aspoň ako tak dostala, ale nového priateľa si nie a nie nájsť. Zaumienila si, že musí schudnúť, pretože to bola podľa nej príčina, prečo je stále sama. Na pondelkové maškrtenie sme mohli s kolegyňami zabudnúť. Miesto toho ma Katka namotivovala, nech s ňou skúsim krabičkovú diétu. Znelo to lákavo. Objednáme si to najprv na skúšku na jeden týždeň a rovno do práce nám donáška prinesie každý deň čerstvý obed, plus olovrant aj večeru. Bolo po sviatkoch, išla som teda do toho s Katkou. Za tých pár dní som síce trocha schudla, ale zoštíhlila sa aj moja peňaženka. Táto diéta bola drahý špás, ale Katka si ju objednala na celý mesiac. Veď na tom by nič nebolo, ale nás ostatné v kancelárii upozornila, aby sme si nenosili na obed nič nezdravé. Nech  jej nerobíme chute. Niekto si možno povie, že by sa nedal od niekoho takto obmedzovať. Skúste si ale vychutnať tresku alebo hranolky, keď vás pohŕdavo sleduje pár hladných očí a navyše k tomu má blbé reči, koľko z toho priberiete.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarátka má ideálneho chlapa, ale ešte aj toho podvádza


Katke sa podarilo zhodiť nejaké to kilo. Po mesiaci donášku zrušila. Recepty už mala odkukané, chcela si jedlo pripravovať sama. Nakoniec sa ale vrátila k starým návykom, pretože, ako sama povedala, nemala chuť, ani niekoho, pre koho by toto všetko robila. Kilá sa na ňu prilepili späť.

Moja priateľka to však nevzdávala. Rozhodla sa, že vylúči z jedálnička všetok cukor.  A nám sa v kancelárii začalo malé peklo. Po pár dňoch bola Katka naozaj nepríjemná, na všetkých vrčala. Na našej asistentke nenechala nitku suchú, že sa opovážila otvoriť bonboniéru a ponúknuť ňou ostatných. Že či ju chce provokovať, aby svoje nové stravovacie návyky porušila. Už s ňou nebola skoro žiadna zábava. Každú voľnú chvíľu mi dávala prednášky o zdravej strave.

Samozrejme to, že Katka nejedla cukor jej postave prospelo. Neviem ale, či to bolo príčinou, že si v tomto čase našla aj priateľa. Zasa to bola tá Katka, na akú som bola zvyknutá. Milá, veselá, ale aj trocha zaguľatená. Konečne ale prestala riešiť zloženie všetkého, čo vložila do úst.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Som asi slabá, celý život zostávam v nešťastnom manželstve


Nanešťastie Katke tento vzťah vydržal len pol roka. Príčinou rozchodu nebola jej postava. Jej priateľ odišiel za prácou do zahraničia, Katka ale dávala všetku vinu sebe. Kolotoč sa zopakoval, tentoraz Katka zašla za odborníkmi, ktorí jej mali stanoviť diétu na mieru podľa krvnej skupiny. No podľa môjho názoru to bola hlúposť a zbytočne vyhodené peniaze. Katke ale poradili, aby sa vzdala všetkého múčneho a lepku a zázračne schudne. Tie peniaze si mohla radšej ušetriť, pretože takú radu by som jej vedela dať aj ja a zadarmo. Katka sa aj do tejto diéty pustila naplno, ale bolo pre ňu veľmi ťažké ju dodržiavať, keďže bola vyslovene chlebový typ. Opäť chodila po chodbách kancelárie podráždená ako býk v aréne.

S Katkou je to ako na húsenkovej dráhe. Chudne a priberá, aby následne zasa mohla zhadzovať. A popri tom sa snaží si niekoho nájsť. Keď sa cíti dobre, stíha jedno rande za druhým. Pri každom adeptovi sa však vždy nájde nejaký problém, ktorý Katka nevie vyriešiť inak ako jedlom.  Ja jej želám, aby si našla niekoho, kto ju bude brať takú, aká je. Najprv sa ale takú musí brať ona sama, len tak môže byť spokojná. Aj som rozmýšľala, či by nemala navštíviť psychológa, možno má problémy so svojou postavou pre nejaké ťažkosti z detstva. Nie je asi veľmi zdravé stále chudnúť a priberať, celý život žiť síce o dve kilá chudšia, ale podráždená a bez nálady.


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, PL
Odporúčame