Prvé rande po rozvode: Zvládnite ho na jednotku!

večera

photl.com

Už ste zabudli „ako na to“? Dostaneme vás späť do formy! „Pred prvou schôdzkou po rozvode sa mi kolená triasli viac ako pubertiačke. Veď som na normálnom rande nebola vyše 20 rokov,“ spomína 42-ročná Martina, rozvedená matka dvoch dospievajúcich detí. „Netušila som, o čom sa budeme rozprávať, bála som sa, že už nebudem vedieť cudzieho muža zaujať.“ Napriek obavám však stále atraktívna majiteľka obchodu nechcela ostať do smrti sama a tak prekonala zábrany a vyšla s kožou opäť na trh, tak ako mnoho iných zrelých mužov a žien. A dokážete to aj vy!

Verte si

Prvé rande po rozvode je pre mnoho ľudí ťažké preto, že si po rokoch v stabilnom zväzku neveria, necítia sa atraktívne a majú tendenciu podceňovať svoje kvality. Aj na schôdzke potom pôsobia ustráchane, utiahnuto a placho, čo nie je pre potenciálneho partnera dobrým signálom. Výskumy totiž dokazujú, že čím sebavedomejšie ľudia vystupujú, tým sú pre okolie atraktívnejšími a zaujímavejšími. Nepokazte teda svoje rande skôr, ako začne a zájdite najprv do fitnes centra či na kávu s priateľmi. Jednoducho, urobte pre seba niečo, po čom sa budete cítiť príťažlivejšie a čo vám zdvihne sebavedomie.

S kým na rande

Láka vás na schôdzku virtuálny priateľči známa z internetového „chatu“? Túto známosť nechajte si na neskôr a na prvé rande choďte radšej s niekým, koho už trochu poznáte alebo koho vám odporučia známi. Čudovali by ste sa, koľko ľudí s podobným osudom žije vo vašom okolí, veď miera rozvodovosti sa už dlhšie pohybuje na úrovni okolo 50%.

Šediny na našej hlave: Čo sa za nimi skrýva?

Hlavne pohodlne

Pri výbere oblečenia na prvé rande zvoľte cestu pohodlia. Oblečte sa príťažlivo elegantne so zreteľom na miesto stretnutia. Dámy by mali dávať pozor na prílišnú vyzývavosť, aby nepôsobili lacno a zúfalo. Zabudnite na krátke sukne a nepohodlné obtiahnuté šaty, nepotrebujete sa hrať na 25-ročnú single slečnu. Dajte si na seba to, v čom sa budete cítiť dobre a sebaisto, bez nutnosti kontrolovať, či vám niekde niečo netrčí, neprevísa alebo nepadá. Chcete sa predsa sústrediť na partnera a nie na to, že vás tlačia nové topánky.

Vhodné miesto

Po čase, ktorý ste strávili s bývalým partnerom či partnerkou je normálne, že vám prichádza na um (aj keď nechcete) a že vám ho niektoré miesta a veci pripomínajú. Či už sú to dobré alebo zlé spomienky, jedno je isté – na prvé rande s novým objektom záujmu si radšej zvoľte neutrálne miesto a aktivitu, ktorá sa vám v podvedomí nespája sa vašou minulosťou. Vhodné je vybrať taký program, ktorý sa v prípade núdze postará aj o témy na konverzáciu – kino, divadlo, výstava, či koncert sú v tomto smere určite vhodnejšie ako večera alebo posedenie pri káve.

Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?

Čo si dáte na pitie?

Keď predsa len zvolíte variantu spoločnej večere, zrejme príde aj na alkohol. Ak chcete prelomiť ľady, pohár vínka nemusí byť na škodu. Ale dajte si pozor, aby ste neprekročili svoju mieru a najmä – žiaden tvrdý alkohol. Nechcete predsa pôsobiť ako kôpka nervov, ktorá potrebuje spláchnuť napätie alebo ako alkoholik.

Nehovorte o vašom ex

Aj keď sa vás potenciálny partner či partnerka priamo opýta na vášho ex, neznamená to, že musíte hneď všetko vyklopiť. Platí pravidlo – menej je niekedy viac a najmä, žiadne ohováranie a plač nad rozliatym mliekom. Ak chcete niečo k téme svojho predchádzajúceho manželstva povedať, povedzte to stručne a bez emócií. Je to minulosť, ku ktorej sa na prvom rande naozaj neoplatí vracať.  

Objavte elixír mladosti!

Nepovedzte všetko

Máte dve deti v striedavej starostlivosti, hypotéku na dom, mamu, ktorá sa vám stará do života, celulitídu, problémy s erekciou a ďalšie „malé tajomstvá“? Zatiaľ si ich nechajte pre seba, aspoň čiastočne. Samozrejme, netajte podstatné informácie o vašej momentálnej situácii, ale ani neprezraďte príliš veľa a príliš rýchlo. Nechajte si niečo aj na ďalšie stretnutia…

Zdroj: photl.com, photl.com, Viktória
Odporúčame