Vdýchnite domovu nostalgiu: 5 drobných detailov, ktoré premenia váš domov na spomienkové retro!

Pustite sa do renovácie starých kúskov nábytku svojpomocne (Zdroj: Freepik/freepik)

Máte doma starší nábytok, ktorý vám je ľúto vyhodiť, a chcete mu vdýchnuť nový život, skúste sa zamerať na štýl populárnej retro nostalgie. Dizajnovanie spočíva v tom, že k súčasnému nábytku vhodne skombinujete starý výrazný kúsok z dávnych čias. Hľadáte inšpiráciu? Pomôžeme vám!

Výrazné tapety

Nemusíte hneď tapetovať celé izby. Bohato postačí, ak vyzdobíte jednu stenu. Zabránite tak tomu, že by vás vzory na tapete mohli časom omrzieť. K takto ozdobenej stene pridajte zaujímavý kus nábytku, dekorácie či obrázky v rámikoch, a vytvoríte tak dokonalý priestor, ktorý bude výrazným prvkom v byte.

Brúsené sklo

Ak vám príde brúsené sklo gýčové, skúste sa nad tým aspoň zamyslieť. Množstvo robí dojem, preto ak do interiéru zasadíte len nejakú drobnosť, napríklad brúsenú vázu namiesto celej vitríny s pohármi, bude to pôsobiť vkusne a elegantne. Najlepšie na tom je, že nemusíte investovať kopec peňazí – krásne kúsky máte možno na povalách u rodičov, alebo ich kúpite za pár eur na bazároch či susedských výpredajoch.

Upcyklujte!

Pustite sa do renovácie starých kúskov nábytku svojpomocne! Urobte si z toho relax a kreatívny čas, ktorý prinesie ovocie vášho úsilia. Aj keď nebude renovácia dokonalá, nevešajte hlavu – ide o retro kúsok, ktorý bude dýchať históriou za každých okolností!

 

Zarámujte si staré tlačoviny

Obrazy dotvárajú teplo domova. Ak doma natrafíte na staré retro tlačoviny, určite ich nevyhadzujte do zberu! V prípade, že niečo také doma nemáte, nájdite si nejaké obrázky na internete a vytlačte si ich, v ráme rozdiel nikto nespozná. Potom stačí vybrať vkusný rám, zavesiť ho aj s tlačovinou na stenu, a máte originálnu dekoráciu, ktorú len tak niekde nezoženiete!

Trend patiny

Patinovanie je nadčasové, a pritom nejde o nejakú náročnú techniku! Použiť ho môžete na steny, ale aj na drevený nábytok. Pri renovácii starého nábytku natrite povrch jednou vrstvou, nechajte ho uschnúť a následne na niektorých miestach prebrúste jemným brúsnym papierom. Svoje dielo pre dlhšiu výdrž zalakujte, a môžete sa tešiť s originálneho kúsku v interiéri.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame