ROZHOVOR Peter Cmorík o korone aj novom hite: Neuveríte, kto mu ho zložil!

Peter Cmorík

Peter Cmorík prichádza s novým hitom Na Ceste (Zdroj: Wikimedia Commons Marosgo)

Peter Cmorík, druhý víťaz speváckej šou Slovensko hľadá Superstar, vydáva novú pieseň s názvom Na ceste. My sme sa pri tejto príležitosti so spevákom s nezameniteľným hlasom spojili a vyspovedali ho.

Peter, ako sa máte?

Som plný energie a radosti, vyšla nám nová pieseň Na ceste a ja mám s ňou pocit, že začíname pracovať a svet sa stane zase starým dobrým miestom, ako ho poznáme

Ako ste prežívali obdobie počas korony a lockdownu? Zasiahlo vás to nejako osobne?

Zasiahlo ma to bytostne. Vzalo mi to životný štýl, tep, rytmus. Priznám sa, že som nebol pripravený na to, že vyše roka nebudem môcť pracovať. Každý ďalší zrušený koncert mi pripadal ako zlý sen. Začiatok bol krutý, bolo sa treba trochu otriasť a hľadať nejaké svetlo. Ale dopadlo to dobre.

Koncertovať ste nemohli, ako ste využívali tento čas? Našli ste v sebe poprípade nejaký nový, dovtedy neobjavený talent?

Trávil som a doteraz trávim všetok čas s rodinou, manželkou a deťmi. Zistil som, že vlastne to prišlo v ten najlepší čas, pretože deti mali dva roky, už majú tri a tento vek, je pre nich veľmi dôležitý. My ako rodičia sme mali možnosť prežiť s nimi každý deň. To som začal brať ako dar. Tento rok by mali ísť do škôlky a už asi nikdy nebudeme tráviť spolu toľko času, ako sme mohli teraz.

Ľudia počas tohto obdobia začali objavovať krásy Slovenska či svojho okresu, ktoré predtým nepoznali. Ako ste na tom vy? Našli ste nejaké miesto, ktoré ste predtým nepoznali?

My sme tiež začali oveľa viac chodiť do prírody a vymýšľať náhradné programy pre deti aj pre nás. Samozrejme, v rámci opatrení. Veľa sme bicyklovali a cestovali, ako sa to len s malými deťmi dalo. Úsmevné bolo, že v našej dedinke žijeme 4 roky a vôbec sme netušili o vodnej priehrade len kúsok od nás. To bolo veľké prekvapenie a pekné miesto zároveň.

Napriek tomu, kam sa pôjdete pozrieť hneď, ako to bude možné? Bude to Slovensko alebo sa tešíte aj na nejakú exotiku?

My sme dosť veľkí cestovatelia, takže máme cestovateľský deficit, takže by sme najradšej išli všade. K moru, do hôr, na turistiku, na spoznávačku miest. Ale prvá bude určite nejaká slovenská dovolenka, keďže ešte nie sme úplne doočkovaní.

Ste hudobník dušou aj telom. Práve vám vyšla novinka s názvom Na ceste, ktorú pre vás napísal ďalší superstarista Martin Harich. Ako prišlo k tejto spolupráci?

Martin je môj kamarát a skvelý chlapík. Pred niekoľkými rokmi sme spolu vydali duet Oh my bro a už vtedy mi Maťo hovoril, že by mi rád napísal pieseň. Prešiel čas a my sme boli stále v kontakte a vždy padla reč aj o piesni pre mňa. No a nedávno som mu zavolal, či pre mňa niečo má. Vysvitlo, že už nejakú dobu má pre mňa napísanú pieseň, len si nie je istý či sa mi bude páčiť. Tak som ho posmelil a on mi poslal tento skvelý song, Hneď sa nám v kapele zapáčil a šli sme do toho.

Čím vás táto pesnička oslovila? 

Pesnička neznela tak, ako ju máte možnosť počuť teraz. Bola trochu pomalšia a s takým Coldplay klavírom. Naozaj mi sedela, pretože bolo vidieť, že ju písal pre mňa. Text vo mne rezonoval a ja som vedel, že to môžem spievať, že je to niečo, čo cítim tiež. K piesni Na ceste sme natočili tieňový klip, kde spievam celú pieseň a objavujú sa v ňom slová piesne.

Zdá sa, že to bude príjemná letná popovka. Mám však pocit, že verejnosť vás má neustále zafixovaného ako rockera. Nevyčítajú vám fanúšikovia, že by od vás chceli viac toho rocku?

To bude tým mojím chraplákom, keď viem zaspievať AC/DC, alebo Aerosmith, ľudí to láka a majú z toho zážitok, ja však ten štýl muziky neviem napísať. Celkovo je na Slovenskej scéne málo rockovej hudby, a ešte menej dobrej rockovej hudby.

Čo ďalšie v oblasti kariéry máte v pláne nielen v najbližšom období, ale možno aj ako taký vysnívaný cieľ?

Chystáme sa konečne na nahrávanie uceleného albumu. Dlho sme vydávali len jednotlivé piesne, vždy v inej produkcii, čo vlastne znamená, že každá znela inak. Už ich asi máme vonku toľko, že by sme z toho mohli mať album – ale to by bola len kompilácia singlov. Chceli by sme konečne nahrať ucelené dielo. Veľmi sa na tú prácu teším.

Ako dnes hodnotíte šancu zaujať? Majú to podľa vás začínajúci speváci ľahšie alebo ťažšie?

Začínajúci speváci, alebo umelci vôbec, to vždy mali ťažké. Možno dnes je to ľahšie ako keď som začínal ja. Nahrávacia technika vysokej kvality je prístupná všetkým doma, dnes si na laptope spravíš doslova čokoľvek. Dnešní mladí spievajú fakt super, pretože sa dobre počujú, cvičia, nahrávajú sa, majú hneď kontrolu a spätnú väzbu. Tutoriály a rady na nete ohľadom všetkého možného. Takže už stačí mať talent. My sme taký komfort nemali ani náhodou.

Sledujete slovenskú hudobnú scénu? V kom vidíte obrovský potenciál a veštíte mu sľubnú spevácku kariéru?

V poslednom období som objavil viac interpretov, ktorých hudbu a prejav mám fakt rád. Spomeniem Dennyiah, Kristin Lash&Jacob Grey, Chris Ellys, ale je ich omnoho viac a dúfam, že budeme od nich a aj od nás počuť veľa dobrej hudby.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame