Slimačí sliz či býčie spermie: Pre jedného hnus, pre iného elixír krásy

Žena

thinkstockphotos.com

Ženská krása je oddávna inšpiráciou básnikov, maliarov, hudobníkov i mnohých ďalších umelcov. Krásne ženy prebúdzajú vášne, vzbudzujú obdiv aj závisť, motivujú na ceste k úspechu a pomáhajú zvyšovať dopyt po výrobkoch rôzneho druhu. Kvôli vylepšeniu svojho vzhľadu sú ochotné trpieť, odriekať si, podstúpiť všakovaké procedúry, mnohokrát i veľmi nepríjemné a bolestivé. Kozmetické prípravky od výmyslu sveta obsahujú niekedy prísady, ktoré môžu vzbudiť odpor a pohoršenie, sú však prírodné a sľubujú priam zázračné účinky pri starostlivosti o pleť, vlasy a telo. Počuli ste už o nich?

Krém so slimačím slizom

Svetoznámym sa stal krém, ktorý obsahuje vysoký podiel slimačieho slizu jedného druhu slimákov. Hojivé účinky na pokožku objavili celkom náhodou, keď si majiteľ slimačej farmy v Chile všimol, že ruky pracovníkov manipulujúcich denne so slimákmi majú jemnejšiu pokožku a rýchlejšie sa im hoja malé rany. Neskoršie výskumy a testy na ľuďoch s popáleninami naozaj preukázali, že sekrét slimákov obsahuje komplex prírodných látok, ktoré majú hojivé a regeneračné účinky na ľudskú kožu. Tak vznikli organické krémy s regeneračnými a liečivými účinkami na popálenú a zjazvenú pokožku, na ošetrovanie pri akné, tehotenských striách a pigmentových škvrnách. Krémy neobsahujú parfémovú zložku, teda ich aplikácia môže vyžadovať od citlivejších pováh – najmä prvýkrát – veľké odhodlanie a sebazaprenie. Slimáky chované na tento účel sa pri odoberaní slizu nezabíjajú, ale prechádzajú šetrnou neivazívnou procedúrou a ďalej produkujú sliz na slimačej farme. Niektoré salóny krásy zašli ešte ďalej a živé slimáky používajú priamo na čistenie pleti. Ak vydržíte slizké lezenie tohto tvora po vašej tvári, za odmenu vám vyhladí a zjemní pleť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chcete vyzerať mladšie? Zabudnite na krémy, stavte na tieto potraviny


Vtáčí trus od gejší

V Japonsku bol kedysi drvený vtáčí trus obľúbenou kozmetikou každej krásnej gejše. Vzdelané, umelecky nadané spoločníčky ho používali na odstraňovanie nánosov šminkov, dôkladné vyčistenie a zjemnenie dokonalej porcelánovej pleti. V dnešnej dobe sa špeciálne upravený vtáčí trus v práškovej podobe používa na skrášľovacie procedúry nielen v Japonsku. A nie je to lacná záležitosť, stojí stovky dolárov. Ako peeling obsahujúci účinné biologické zložky ho používajú aj slávne hviezdy showbiznisu.

Býčie žľazy na vlasy

Vlasy ako koruna krásy trpia pre kúzelný vzhľad asi najviac. Znášajú farbenie, tvarovanie horúcim vzduchom, žehlenie, lakovanie, tupírovanie… To všetko im však odoberá zdravý vzhľad a vitalitu, stávajú sa suchými, ťažko upraviteľnými, najmä ak máte dlhší účes či kučery. Na zázračnú intenzívnu vlasovú masku, ktorá pôsobí na vlasy ako živá voda, nedajú dopustiť mnohé ženy. Neodradilo ich zloženie ani aróma nevábne vyzerajúceho gélu – obsahuje totiž výťažky z pohlavných žliaz býkov. Účinok býčich spermií je však viditeľný už po prvom použití na poškodených vlasoch, a tak sa táto zložka dostala do viacerých výrobkov slúžiacich na starostlivosť o vlasy. Buď máte predsudky, alebo krásne vlasy!


Tiež by vás mohlo zaujať: 13 spôsobov, ako použiť sódu bikarbónu: Zažiarite s ňou vy aj vaša domácnosť


Kaviár pre milovníkov luxusu

Kaviár a šampanské patria k výnimočným príležitostiam a labužníkom. Rybie ikry sa nielen jedia, ale ich výťažky používajú tiež mnohí výrobcovia kozmetiky. Prípravky na starostilovosť o pokožku v okolí očí, vyhladzujúce liftingové krémy, ktoré dodávajú elasticitu a bohaté výživné látky, vlasové prípravky i luxusné sady sľubujúce omladenie obsahujú práve kaviár. Extrakty z kaviáru podporujú prirodzenú tvorbu kolagénu, obsahujú potrebné aminokyseliny a vitamíny, čím pokožku oživujú a poskytujú jej dôležitú výživu. Cena za kozmetiku s kaviárom nielen pre pokožku, ale i vlasy, je niekoľko desiatok eur za balenie.


Aké najextrémnejšie veci ste podstúpili kvôli vylepšeniu vášho vzhľadu? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, mm
Odporúčame