Meky Žbirka vložil do svojich piesní kus srdca: Zaspomínajme si na jeho texty, ktoré vás rozcítia

Texty Mekyho Žbirku

Meky Žbirka zhudobnil mnoho krásnych textov o láske. Aj o tej nenaplnenej (Zdroj: GettyImages)

Miroslav Žbirka, alebo Meky, ako mu každý hovoril. Už je to niekoľko týždňov, čo nás zasiahla smutná správa, že zomrel. V nebi určite robí radosť ostatným svojím jedinečným hlasom a piesňami, ktoré majú nádherné texty. Jeho dvorným textárom bol Kamil Peteraj, ktorý napísal pre neho piesne ako Atlantída, Biely kvet alebo Balada o poľných kvetoch.

Vďaka charizme Mekyho a jeho neopakovateľnému hlasu nabrali tieto slová na ešte väčšej hĺbke. Vybrali sme pre vás texty z jeho piesní, ktoré vás zaručene chytia za srdce.

„Viem, jedna láska je vždy prvá. Viem, niečo po nej stále trvá…“ z piesne Prvá.

„Som ten krásny blázon, ktorý kráča v oblakoch. Túžim s tebou lietať aj túlať sa po vlakoch. Predstav mi šťastie, zázrak pre mňa sprav…“ zo spoločnej piesne s Marikou Gombitovou V slepých uličkách.

„Neviem spáliť most, most za láskou v nás, Vždy sa dá späť ísť, vždy keď príde čas. Tak skús, nespáľme to krásne v nás…“ spieva sa v Nespáľme to krásne v nás, ďalšom nádhernom duete s Marikou.

„Zem pradávnych sĺnk. V chladnom tieni tajomstiev. Na mapách jej dávno niet…“ z legendárnej Atlantídy.

„Láska je strašne bohatá, láska tá všetko sľúbi. No ten, čo ľúbil, sklamal sa a ten, čo sklamal, ľúbi…“ Miroslav Válek napísal nádhernú báseň s názvom Jesenná láska. Tú do piesňovej podoby dal práve Meky a stala sa jednou z jeho najpopulárnejších.

„Často sa mi sníva v noci o tých detských hrách, čo mi tajne prešli do krvi.“ Pieseň Slovenská vznikla k Perinbabe od Juraja Jakubiska.

„Biely kvet, darujem ti biely kvet. Biely kvet, posledný je viac ich niet, niet.“ Biely kvet pre neho napísal spomínaný Kamil Peteraj. Pôvodne sa mala pieseň volať Čierny kvet.

Na záver článku môžeme dodať iba Mekyho citát, ktorý sa s ním už navždy budespájať. „Jen zdechlé ryby plavou po proudu.“

Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článokZdroj: plnielanu.sk
Odporúčame