Tajomstvo zmrzliny odhalené: Čo o vás prezradí vaša obľúbená príchuť?

Zmrzlina

thinkstockphotos.com

Mohlo by sa zdať, že nič nie je nevinnejšie ako zmrzlina. Príchuť, ktorú si objednávame najčastejšie, však o nás vraj čo-to prezradí. Súvislostiam medzi vlastnosťami človeka a jeho obľúbenej zmrzliny sa venujú aj odborníci. Čo prezráza o vás tá vaša naj príchuť?

Akú majú najradšej Slováci?

Zmrzlinu pre domácu spotrebu si Slováci kupujú približne desaťkrát za rok. Najvyššiu spotrebu majú viacčlenné rodiny s deťmi nad 15 rokov alebo rodiny s dospelými členmi a žijúce v mestách. Slováci majú najradšej čokoládovú a vanilkovú zmrzlinu, vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK.


Mohlo by vás zaujať: Chladivé potešenie, ktoré nás sprevádza dejinami: Takáto je história zmrzliny


V lete sa predá 6x viac

,,Zmrzlinu si kupujeme pri rôznych príležitostiach počas celého roka, v letných mesiacoch však priláka päť- až šesťnásobne vyšší počet kupujúcich ako v mimosezónnych mesiacoch,“ uviedla Anna Kissová, Team Leader GfK Consumer Panel Services. Zmrzlina ide na odbyt počas celého roka, najviac však počas leta. Nástup sezóny v domácej spotrebe možno sledovať už od apríla, vrchol dosahuje počas mesiacov jún až august. Domov si ju kúpi osem z desiatich domácností, dve tretiny kupujúcich si ju zabezpečí v akcii.


Mohlo by vás zaujať: Lahodné osvieženie na letné dni: Prekvapte blízkych domácou zmrzlinou!


Čo o vás prezradí obľúbená príchuť?

Tomuto problému sa vo svojich štúdiách venoval napríklad neurológ  Alan Hirsch, zakladateľ  Smell and Taste Treatment and Research Foundation. Aké boli jeho zistenia?  

Vanilková – na prvý pohľad „nudná“ voľba. Podľa Hirscha si ju však vyberajú impulzívni ľudia, ktorí sa viac spoliehajú na intuíciu ako na rozum. Neboja sa rizika, ak cítia, že niečo „musia“ urobiť. Vedia prejavovať city a sú úspešní v intímnych vzťahoch – či už s priateľmi alebo svojimi polovičkami.

Jahodová – podľa Hirscha jej dávajú prednosť tolerantní ľudia, introverti, ktorí však dokážu byť oddaní tak vo vzťahu, ako v práci. Vý sledky ďalšej štúdie doplňujú, že sú tiež v dobrom zmysle slova domýšľavý a majú zmysel pre logiku.

Čokoládová – jej milovníci sú šarmantní, plní života, často radi flirtujú a zvádzajú. Niekedy sú až priveľmi dramatickí a môžu byť ľahkoverní.

Kávová – fanúšikovia kávovej príchute si vedia užívať radosti života. Zväčša sa veľmi nezaoberajú budúcnosťou, radšej sa nechávajú unášať čarom okamihu. Vo vzťahu im nechýba dramatickosť, a neustále v ňom potrebujú nové podnety, aby sa vyhli nude či monotónnosti.

Stracciatella – milujete práve túto príchuť? V tom prípade ste podľa Hirscha vo veciach, ktoré máte na starosť či už v práci alebo doma veľmi schopní a kompetentní. Keď niečo chcete, idete si za tým, ale zároveň nemáte problém sa s vecami podeliť, nechýba vám štedrosť.

Oriešková – prívrženci orieškovej sú svedomití a zdvorilí. Majú vysoké štandardy pre to, čo je správne a čo nie. Sú zároveň citliví a dávajú si pozor, aby sa nedotkli citov iných ľudí.


Ako často si doprajete zmrzlinu? Ktoré druhy vám chutia najviac? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zora, TASR
Odporúčame