TEST Vyskúšali sme známe tekuté mydlá: Ktoré vaše ruky umyjú aj zvláčnia zároveň?

test tekuté mydlá

Ako v našom teste obstáli tekuté mydlá? (Zdroj: Lucia)

Ak chceme mať ruky nielen čisté, ale tiež zachovať pokožku vláčnu a hydratovanú, potrebujeme kvalitné mydlo. V nasledujúcom teste tekutých mydiel nájdete naše postrehy a názory k zvolenej pätici od obľúbených značiek.

Do testu sme vybrali tekuté mydlá od značiek Balea, Dove, Indulona, Nivea a Protex – základné, neutrálne, bez kvetinových a citrusových parfumácií. Očakávame od nich, že už od prvého použitia zanechajú pocit perfektne čistých rúk. Niektoré sľubujú extra dávku hydratácie pre suchú a namáhanú pokožku, ďalšie dokonca prirodzené antibakteriálne účinky.

Čo nás zaujímalo

Zamerali sme sa na výsledný pocit na pokožke rúk (vláčnosť, hydratovanie), penivosť (ukážky na fotkách), vôňu čistoty, ale aj negatívne javy, ako je napríklad štípanie tekutého mydla v rankách vysušených rúk po častom dezinfikovaní.

Navyše nás zaujímala aj praktická stránka – prevedenie balenia a šikovnosť dávkovača. Nikto z nás predsa nechce tekuté mydlo, ktoré sa prevrhuje, alebo má pumpičku náchylnú na rýchle poškodenie. Ak si zamilujete základné balenie, je na mieste otázka – dá sa kúpiť aj cenovo výhodnejšia náplň? Aj túto informáciu nájdete v nasledujúcom sumarizačnom hodnotení, v ktorom sú mydlá zoradené abecedne.

Balea Medicínske mydlo DM

  • balenie: 300 ml
  • cena: 1,25 eur

Našu pozornosť zaujali tekuté mydlá od obľúbenej a cenovo dostupnej značky Balea, ktorá je predávaná v sieti DM. Zvolili sme na pohľad nenápadné tekuté mydlo, s prívlastkom medicínske. Je určené pre citlivú starostlivosť a vhodné aj na časté umývanie rúk. Obsahuje totiž premasťujúce zložky, ktoré majú zamedziť vysušovaniu pokožky. Mydlo je bez parfumácie, čo nám pri opakovanom používaní aj trochu chýbalo.

Na druhej strane oceňujeme jeho extra šetrné zloženie, ktoré pokožku nijak nedráždilo. Toto cenovo dostupné Balea mydlo je totiž bez alkoholu, bez farbív, bez nanočastíc, parabénov a hliníkových solí, pH-neutrálne k pokožke a naviac aj vegan. Balenie je jednoduché, so širšou základňou. Dávkovač je spoľahlivý, no zato vyžaduje silné stlačenie. Náhradné náplne nie sú.

tekuté mydlá test
(Zdroj: Lucia)

Dove Jemné tekuté mydlo

  • balenie: 250 ml
  • cena: 2,19 eur

Jemné tekuté mydlo Dove sľubuje vyššiu mieru hydratácie. Štvrtinu jeho zloženia totiž tvorí hydratačný krém, ktorý pomáha zachovať pokožku na rukách hebkú a jemnú. A skutočne – po niekoľkých použitiach bola aj dovtedy napnutá suchšia pokožka akoby pokrytá jemným filmom. Mydlo má vyššiu penivosť aj z menšieho množstva. Nami testované Dove mydlo má veľmi sympatickú, nevtieravú vôňu čistoty, ktorá sa zapáči aj vám.

Balenie je vyššie, v základni úzke a o niečo viac náchylnejšie na prevrhnutie. Dávkovač však funguje aj bez použitia veľkej sily. K dispozícii sú cenovo výhodné 500 ml náhradné náplne (cca 2,70 eur).

tekuté mydlá test
(Zdroj: Lucia)

Indulona Ošetrujúce tekuté mydlo Original

  • balenie: 300 ml
  • cena: 1,79 eur

V obchode nám do oka padol nový rad ošetrujúcich tekutých mydiel od značky Indulona. Na dobre známu Indulonu, krém na ruky, nedajú dopustiť celé generácie. Aký potenciál v sebe ukrýva toto tekuté mydlo? Zloženie je obohatené o ošetrujúce zložky, bavlnu a panthenol. Až 97 % jeho zloženia pozostáva z biologicky odbúrateľných zložiek. Čakali sme vôňu klasickej Indulony na ruky, dočkali sme sa!

Mydlo zanecháva ruky príjemné hebké a vláčne. Pri umývaní vzniká ideálna penivosť aj z menšieho množstva. Určite zaujímavá skúsenosť a celková spokojnosť. Balenie je celé biele a má stabilnú základňu. Hlavica dávkovača je vyššia, žiada silnejšie stlačenie. Náhradné náplne nie sú.

tekuté mydlá test
(Zdroj: Lucia)

Nivea Ošetrujúce krémové tekuté mydlo

  • balenie: 250 ml
  • cena: 1,99 eur

Túto príjemnú konzistenciu budete mať chuť naniesť z rúk na pokožku tváre! Prečo? Testované tekuté mydlo má typickú krémovú vôňu, ktorú hodnotíme viac ako pozitívne. Pri umývaní nevytvára veľké bublinky, skôr nadýchanú bielu penu. Po umytí sme mali pocit čistých nakrémovaných rúk. Pokožku nevysušuje, dokonca ani pri pravidelnom používaní. Prednosťami je vyvážené pH, obsah provitamínov a ošetrujúcich olejov.

Tmavomodré balenie je neprehliadnuteľné. Praktická pumpička umožňuje presné a rýchle dávkovanie. Náhradné náplne z radu Nivea Creme Care nie sú, cenovo výhodné nájdete v rade Nivea Creme Soft (cca 2,70 eur).

tekuté mydlá test
(Zdroj: Lucia)

Protex Tekuté mydlo Fresh

  • balenie: 300 ml
  • cena: 2,89 eur

Po krémových vôňach prichádza na rad osviežujúca, zapamätateľná vôňa tekutého mydla značky Protex. Fresh nemá bielu farbu, po nadávkovaní je modré. Razom však vznikne biela bohatá pena. Veľmi dobre očistí aj viac zamastené ruky. Prednosťou je obsah prírodných antibakteriálnych zložiek, ktoré pomáhajú pokožku rúk dezinfikovať (podľa popisov v e-shopoch zlikviduje až 99,9 % baktérií). Hoci mydlo nezanecháva intenzívny hydratačný film ako predchádzajúce tri „krémové“ mydlá, pokožka je po opakovaných umývaniach na dotyk jemná. Nespôsobuje vysušenie, ani štípanie na poškodených a popraskaných miestach kože.

Balenie je jednoduché, so širšou základňou. Vyskakovací dávkovač nepotrebuje silné stlačenie. Náhradné náplne sa predávajú až v 700 ml balení (cena cca 3,50 eur).

tekuté mydlá test
(Zdroj: Lucia)

Umývanie rúk je nevyhnutné pre správnu hygienu a prevenciu pred šírením ochorení. Práve posledné obdobie nám ukázalo, ako veľmi je dôležité dbať na čistotu rúk a správnu techniku umývania. Tekuté mydlá umožňujú presné dávkovanie bez neporiadku na umývadle nazvyš. Pri naplnení bezdotykového dávkovača mydla sa už nemusíte dokonca dotknúť ani samotnej pumpičky.

Aké tekuté mydlo používate u vás doma, v práci? Ktoré z tejto pätice poznáte alebo by ste radi vyskúšali?


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame