Na slovenskom trhu sa ocitli nebezpečné kozmetické výrobky: Určite ich nepoužívajte!

krémy

Spomenuté výrobky by ste nemali používať (Zdroj: Freepik/jcomp)

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré sa môžu vyskytovať aj na Slovensku. Ide o krémy, farbu na vlasy, výrobky na zosvetlenie pokožky a výrobky na ochranu pred slnkom. Do systému Safety Gate/RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) ich nahlásili kontrolné orgány v Litve, Rakúsku, Švédsku, Nemecku, Taliansku a v Belgicku. TASR o tom informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Krémy značky Margarita

Nebezpečná môže byť trojica krémov na tvár značky Margarita s názvami:

  • Drkinamasis veido kremas su natraliomis išrgomis visiems odos tipams su proteinais (hydratačný krém),
  • Veido kremas su kolagenu ir augaliniu aliejumi brandžiai odai (krém proti starnutiu)
  • a Maitinamasis veido kremas su bii vašku ir augaliniu aliejumi visiems (hydratačný krém).

Krémy pochádzajú z Litvy.

Ďalšie nebezpečné produkty 

ÚVZ upozorňuje aj na krém Shivanya Beauty Cream pochádzajúci z Pakistanu. Nebezpečný môže byť aj krém Jabushe ORIGINAL Cream značky Jabushe zo Švédska.

Úrad varuje aj pred farbou na vlasy vo forme prášku Herbal color black značky Neha Herbals pochádzajúci z Indie, takisto pred krémom na tvár White Secret značky Rodis z Toga. Nebezpečné môžu byť aj výrobky na zosvetlenie pokožky s názvom Carotone značky Nouvelie Parfumerie Gandour a s názvom Caro White značky Dream Cosmetics. Oba pochádzajú z Pobrežia Slonoviny. ÚVZ upozorňuje tiež na výrobky na ochranu pred slnečným žiarením Sun milk Kids SPF 50+, Sun milk SPF 30 a Sun spray SPF 30 značky BIOSOLIS pôvodom z Belgicka.

nebezpečný produkt spf
ÚVZ SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky (Zdroj: TASR/ÚVZ)


Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame