Tip na výlet: Vychutnajte si noc na slovenských zámkoch

Amade Château

www.hotelamade.sk

Ak si niekto myslí, že ženy raz vyrastú zo snov o princoch na bielom koni, dlhých šatách a noblesných palácoch, je na omyle. V každej dáme sa skrýva túžba stať sa aspoň na chvíľku princeznou a stráviť so svojim rytierom noc v rozprávkovej komnate. Noc v kaštieli je jednoducho ideálnym darom k výročiu – či už zo strany ženy alebo muža.

Atmosféru v jednotlivých kaštieľoch si môžete vychutnať v našej galérii.


Luxusne u Amadeovcov

„Ak hľadáte miesto, kde sa plnia sny, tak ste ho práve našli….“, tak znie slogan štýlového päťhviezdičkového hotela, ktorý nájdete v zrekonštruovanom kaštieli Amade Château, v dedinke Vrakúň neďaleko Bratislavy a my musíme iba súhlasiť. Kaštiel, ku ktorému vedie cesta cez krásne upravený park, dýcha nielen históriou starobylého rodu Amadeovcov ale aj luxusom a prepychovou atmosférou. Od originálneho zariadenia izieb a apartmánov, kde sa stratíte v záplave vankúšov, pokocháte ručne maľovanými tapetami, či užasnete nad romantikou postele s baldachýnom, cez reštauráciu, kde vám na striebornom podnose naservírujú namiesto jedla hotový zážitok, až po veľkolepé turecké kúpele s vlastným hamamom, v ktorom radosť z relaxu objaví aj zarytý workoholik – všetko tu doslova šteklí zmysly a núti ostať ešte chvíľku…podľahnete?

Prečo sa tam vybrať? Ak je vašim snom dopriať si aspoň raz v živote poriadnu dávku hýčkania a cítiť sa ako člen kráľovskej rodiny, je Amade Château skutočne miestom, kde sa vám tento sen splní. Kvalite služieb, ktoré môžete očakávať však zodpovedá aj cena – napríklad trojdňový detoxikačný wellness pobyt so stravou, cvičením, masážami a vašim osobným wellness poradcom vyjde dve osoby na takmer 700 Eur.


Tiež by vás mohlo zaujať: Jaskyňa, ktorá vás postaví na nohy


Noblesný Appony

Ďalší z ponuky honosných historických hotelov, iba nedávno otvorený Chateau Appony, nájdete v Oponiciach, medzi Topoľčanmi a Nitrou. V rozľahlom a štýlovo zariadenom kaštieli, ktorý kedysi obľubovali známe osobnosti svetových mien, sa dnes môžete poprechádzať po tých istých chodbách ako bratia Roosweltovci, spať v izbe pomenovanej po herečke Josephine Baker, zrelaxovať sa vo wellness svete, ktorým by nepohrdol ani maharadža z Patialy alebo si dať rande v altánku uprostred anglického parku, kde možno čerpal inšpiráciu aj francúzsky spisovateľ Charles Montalambert. Alebo sa necháte zlákať ešte hlbšie do histórie, do unikátnej apponyiovskej knižnice, ktorá ukrýva hotový poklad v podobe takmer 3000 historických zväzkov?

Prečo sa tam vybrať? Noblesné priestory, pokojná atmosféra a všadeprítomná vôňa časov dávno minulých sú v Chateau Appony iba základnou ponukou. Ak prekročíte jeho prah, ocitnete sa v svete, kde z vás opadne všetok stres, nervozita a problémy a kde si budete môcť aspoň na chvíľu vychutnať pocit, že život je naozaj prechádzka ružovou záhradou…alebo anglickým parkom? No a na noc vašich snov si pripravte od 45 do 170 Eur na osobu.


Atmosféru v jednotlivých kaštieľoch si môžete vychutnať v našej galérii.


Stredoveké súkromie

Ďalší z kaštieľov nájdeme schovaný za hrubými kamennými múrmi, neďaleko Piešťan, v dedinke Koplotovce. Za protitureckým opevnením sa tu skrýva hotelík Kaplath, ktorý sa síce nepýši luxusným wellness centrom ani rozľahlým parkom, ale podmaní si vás nefalšovanou romantickou atmosférou, keď v oknách poskakujú plamienky sviečok a v izbách cítiť vôňu dreva. Božský pokoj je v cene ubytovania, rovnako ako priestranná záhrada s bazénom i miestom na grilovačku či piknik. Kaštieľ ponúka iba dva apartmány, takže ak aj vo vás toto kúzelné miesto zapáli plamienok vášne, vŕzganie postele môžete pokojne vyhodiť z hlavy…tu vám susedia na stenu búchať určite nebudú. Len sa poponáhľajte s rezerváciou, o stálych hostí totiž Kaplath nemá núdzu.

Prečo sa tam vybrať? V okolí kaštieľa máte široké možnosti športového vyžitia i relaxu, takže či sa chcete vyvaľovať v termálnej vode, chytať ryby, preháňať sa na bicykloch alebo si len trochu oddýchnuť od každodenného zhonu, ste na správnej adrese. Bonus pre milovníkov povestí, duchárskych historiek a nadprirodzena – v kaštieli vraj kedysi bola mučiareň i hladomorňa, preto máte šancu zazrieť aj „duchov“, ktorým miestna diéta zrejme nepadla príliš na osoh. Inak je koplotovský kaštieľ príjemným miestom, kde noc strávite za rovnako príjemnú cenu, už od 20 Eur na osobu.


Tiež by vás mohlo zaujať: VIDEO 7 nových prírodných divov: Mali by šancu aj tie slovenské?


Renesančné Fričovce

Pri pohľade na fotografiu kaštieľa vo Fričovciach by ste možno tipovali, že sa nachádza niekde v slnkom zaliatom Toskánsku. V skutočnosti však tento klenot renesančnej architektúry nájdete uprostred krásnej prírody Horného Šariša. Po vydarenej rekonštrukcii vznikol z viac ako 300 rokov starého kaštieľa hotelík s útulnými, dobovo zariadenými izbami, reštauráciu s renesančnou atmosférou a napríklad aj pivnicou, kde sa môžete počas dlhých zimných večerov nielen zahriať pri krbe ale si aj zahrať – napríklad šach alebo biliard.

Prečo sa tam vybrať? Ak by sme mali vybrať jeden dôvod, pre ktorý sa oplatí do Fričoviec odbočiť, bol by ním určite krásny anglický park s niekoľkými jazierkami, ktorým sa môžete kochať, keď si na letnej terase budete vychutnávať poobedňajší čaj, či pohárik vínka. Ďalším by mohli byť napríklad kultúrne akcie, ktoré sa medzi stenami kaštieľa pravidelne odohrávajú, či možno aj fakt, že tento zaujímavý výlet do histórie vás vôbec nemusí prísť draho – izbu pre dve osoby si na noc zarezervujete už od 60 Eur.

Zdroj: www.hotelamade.sk , hotelamade.sk, chateauappony.sk, kastielfricovce.sk, kastiel.kaplath.com, Viktória
Odporúčame