Čistiaci blok do WC si môžete vyrobiť aj doma: Skvelo rozvonia a udrží čistú každú toaletu!

WC blok

Vyrobte si vlastný WC blok už dnes! (Zdroj: Freepik/user12952888)

Niekedy je ťažké nájsť jednoduchší spôsob, ako mať za každých okolností sviežu toaletu. Väčšinou to docielime aj pomocou WC blokov kúpených v obchode.

Tie skutočne osviežia toaletu pri každom spláchnutí, no kvalitné WC bloky zvyknú stáť viac peňazí a navyše obsahujú rôzne chemické látky. Máme však ekologickejšie a alternatívnejšie riešenie. Môžete si vyrobiť svoje vlastné zázračné čistiace bloky, a to úplne sami!

Potrebujeme:

  • 100 ml vody
  • 100 ml bieleho octu
  • 2 g agar-agaru (ale funguje aj klasická želatína)
  • 20 kvapiek citrónového esenciálneho oleja (alebo inej vône)
  • Nádobku na WC blok (môžete buď recyklovať starú alebo kúpiť novú)
  • Voliteľné: potravinárske farbivo (pre zafarbenie zmesi); prostriedok na umývanie riadu (aby WC blok lepšie penil)

Postup:

Prevarte vodu a pridajte do nej agar-agar. Opatrne spolu premiešajte. Potom pridajte ocot a nechajte zmes päť minút odpočívať. Následne pridajte esenciálny olej (ak ste sa rozhodli pre saponát na riad a pre potravinárske farbivo, pridajte aj tie) dobre premiešajte.

(Zdroj: Freepik/Evan Nichols)

Zmes dajte do akejkoľvek formy – pokojne použite rôzne silikónové formy alebo len obyčajnú plochú nádobu či misku – a nechajte cez noc dobre stuhnúť. Po stuhnutí si vyrežte z produktu potrebné tvary tak, aby pasovali do nádobky na WC blok.

(Zdroj: Freepik/Evan Nichols)

Potom už len vyberte dané kúsky a umiestnite ich do prázdnej plastovej nádobky toaletného čističa. Zvyšok WC bloku, ktorý ste nespotrebovali, pokojne označte štítkom – aby nedošlo ku konzumácii – a uložte do chladničky.

(Zdroj: Freepik/user12952888)


Zdroj: grannystips.co.uk, plnielanu.sk
Odporúčame