Vyrobte si levanduľový telový peeling z cukru: Pomôže po opaľovaní a pokožku zanechá zamatovo hebkú!

telový peeling z cukru

Vôňa levandule dokáže upokojiť zmysly a podporiť relaxáciu (Zdroj: Freepik/freepik)

Ak ste už niekedy použili telový peeling, pravdepodobne, buď patríte ku skupine ľudí, ktorá jeho účinky na pokožku vyhľadáva alebo ste mu jednoducho neprišli na chuť a považujete ho za zbytočnú stratu času. Pokiaľ patríte k prvej skupine, máme pre vás tip, s ktorým si môžete jednoducho vyrobiť peeling s vôňou levandule a kokosu.

Cukrový telový peeling vyhladí pokožku

V horných vrstvách kože odumierajú bunky neustále. Dochádza k ich kolobehu, kedy tie staré treba odstrániť, aby mohli vzniknúť nové. Ak ich neodstraňujeme, pokožka je napätá, suchá a na dotyk tvrdá. Ku kompletnej obnove kožných buniek dochádza približne za tri týždne, ale ak jej pomôžeme pravidelným používaním peelingu, pôjde jej to oveľa ľahšie.

A prečo je dobré telový peeling používať aj po opaľovaní? Pretože nadmerné a nechránené opaľovanie vysušuje pokožku a urýchľuje odumieranie kožných buniek. S peelingom tak bude hladšia, omladená a dokonca aj opálenie bude pôsobiť rovnomernejšie.

kokosový olej
Kokosový olej má zloženie podobné tukom v našej pokožke (Zdroj: Unsplash/Tijana Drndarski)

Na výrobu telového peelingu budeme potrebovať

  • 3 – 4 PL jemného bieleho alebo trstinového kryštálového cukru
  • 1 PL šípkového oleja (môže byť aj olivový alebo mandľový)
  • 2 PL mierne zmäknutého kokosového oleja
  • 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja
  • 1 ČL sušených kvetov levandule

Postup je úplne jednoduchý a rýchly. V sklenej miske vymiešame cukor, šípkový olej, kokosový olej, levanduľový esenciálny olej a nakoniec vmiešame aj sušené kvietky levandule. Dobre premiešaný peeling skladujme v uzatvárateľnej nádobe.

Peeling používame pri sprchovaní. Nanášame krúživými pohybmi na pokožku, rozotrieme a potom dôkladne umyjeme. Vďaka olejom ošetrí a hydratuje pokožku a kryštáliky cukru zas pomáhajú s exfoliáciou (odstránením odumretých kožných buniek). Naviac, levanduľa má aromaterapeutické účinky, ktoré pomáhajú pri bolesti hlavy, pri navodení spánku a pri relaxácii.


Používate telový peeling pravidelne?

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, bioekologika
Odporúčame