Mixovaná citrusová limonáda: Neuveríte, aká tajná ingrediencia jej dodáva tú správnu chuť!

Osviežte sa touto skvelou limonádou, ktorá je hotová za pár minút! (Zdroj: Frepik/@yuliyafurman)

Ak ste niekedy boli v Brazílii, alebo ste ochutnali túto špecifickú limonádu z týchto končín, budete vedieť, o čom je reč. Takzvaná Limeade je obľúbeným nápojom každého, kto má rád sladké drinky. Ak sa chcete v lete dokonale osviežiť, no zároveň máte chuť na niečo sladšie, rozhodne neváhajte a spravte si túto limonádu v podstate len z dvoch nosných ingrediencií.

Potrebujeme:

  • 2 limetky
  • 3 poháre vody
  • 1 ČL sladidla (prípadne podľa chuti)
  • 1 väčšia PL sladkého kondenzovaného mlieka

Z tohto receptu sa ujde v priemere na dva poháre, preto ak chcete vyrobiť viac limonády pre viac ľudí, navýšte množstvo ingrediencií.

Postup:

Limetky si nakrájame na menšie kusy a hodíme ich do mixéra. Pozor, použite neošúpané ovocie, ideálne z BIO obchodu, ale výber je na vás. Ak nebudete mať limetky, stačia aj citróny. Nalejte k nim tri poháre vody.

(Zdroj: Freepik/stockking)
(Zdroj: Freepik/manya_peace_45)

Zavrite veko od mixéra a mixujte, pokiaľ nebudete mať pocit, že sa limetky dnu dokonale rozbili. Zvyšnú šťavu preceďte cez gázu alebo cez sitko a nalejte ju do mixéra opäť. Do šťavy pridajte lyžicu kondenzovaného mlieka spolu so sladidlom.

(Zdroj: Freepik/azerbaijan_stockers)

Môžete pridať cukor, rôzne sladené sirupy či iné sladidlá, ktoré vám vyhovujú. Zmes ešte raz poriadne premixujte, aby sa mlieko dobre rozpustilo. Limonádu podávajte dobre vychladenú, ideálne s ľadom v pohári.

(Zdroj: Freepik/@yuliyafurman)

Tip: Ak by ste mali chuť na alkoholickú variantu tohto sladkého nápoja, neváhajte pridať svoj obľúbený druh alkoholu. Limonáda sa výborne hodí na posedenia či oslavy s priateľmi či známymi počas teplých letných večerov.Zdroj: instagram/amandaensing, plnielanu.sk
Odporúčame