Patríte k milovníkom vína? Pozrite, kde si ho túto jeseň užijete najviac

vinárske podujatia

Tieto vinárske podujatia by ste si nemali nechať ujsť. (Zdroj: GettyImages)

Jeseň a víno patria k sebe. Za bežných okolností je práve toto ročné obdobie doslova pretkané množstvom podujatí pre milovníkov dobrého vína. Korona síce kalendár akcií poriadne okresala, no ešte stále je kam vybrať sa na tradičnú koštovku či deň otvorených pivníc.

S pohárom vína v ruke sa aj sychravé jesenné počasie zdá byť znesiteľnejšie. A čo ešte v prípade, ak je jeseň príjemná, farebná a teplá…? Ponúkame vám tipy na skvelé jesenné podujatia, ktoré vás presvedčia o tom, že vo víne sa ukrýva zážitok. Odporúčame však sledovať aj webové stránky podujatí, pretože pri niektorých ešte môže prísť k nepredvídateľným zmenám.

10. október – Jesenné putovanie po vinohradoch Hlohovec:

Siedmy ročník podujatia odštartuje o 9. hodine pri Altánku sv. Urbana a tešiť sa môžete na putovanie cez chotáre Šintavskej pahorkatiny a Považského Inovca s návštevou vinárov vo viniciach a programom pre deti. Trasa povedie po poľných cestách a chodníkoch medzi vinohradmi. Počas putovania sa účastníci dozvedia informácie o histórii pestovania viniča a výrobe vína v Hlohovskej oblasti, ako aj o histórii a súčasnosti práce vinárov od Hlohovca až po Šintavu. Podujatie organizuje Cech vinárov Hlohovecka.

24. október – Deň otvorených búd na Vínnej ceste Záhorie:

Vinohradníci a vinári Záhoria už od roku 2010 pozývajú do svojich pivníc návštevníkov, aby im ponúkli nielen skvelé vínko, ale aj sladké či slané občerstvenie. Samozrejmosťou je prehliadka priestorov pivníc a priateľské posedenie, neraz aj pri dobrej muzike. Akciu organizuje združenie Vínna cesta Záhorie (vcz.sk) a koná sa od 10. do 20. hodiny.

7. november – Chute Malých Karpát:

Už 5. ročník festivalu otvorených vinárstiev, gastronómie a kultúry sa uskutoční od 11. do 21. hodiny. Podujatie spája najsilnejšie prvky Malých Karpát: víno, gastronómiu a kultúru, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Tešiť sa môžete na tri desiatky vinárstiev, desiatku reštaurácií a regionálnych umelcov. Viac informácií na chutemalychkarpat.sk.

20. – 21. november – Deň otvorených pivníc:

Nechajte sa pozvať na 21. ročník podujatia, ktoré predstavuje vrchol sezóny na Malokarpatskej vínnej ceste. Akcia je dvojdňová, pochutnať si na výborných malokarpatských vínach tak budete môcť počas piatka i soboty. Do podujatia sa zapája 220 vinárov od Bratislavy až po Trnavu. Bližšie informácie nájdete na stránke mvc.sk.

5. – 7. november – Štiavnická vínna špacírka:

Špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice, malých producentov vína, kto ktorých je vinárstvo a vinohradníctvo neustálym hľadaním a objavovaním fajnšmekrov, ktorí sa chcú o tomto procese niečo dozvedieť. Čaká na vás 10 vínnych zastávok, 25 vinárov a viac ako 100 vín. Viac na stiavnicavino.sk.

14. november – Mladé vína Hontu a Novohradu:

Degustáciu vín Hontu a Novohradu v Želovciach organizuje Údolie Želovských pivníc a začne sa o 16. hodine v Kultúrnom dome/Reštaurácii Fontána. Podujatie je určené pre všetkých milovníkov mladých vín, ale aj starších ročníkov. Info k podujatiu: folklorfest.sk


Chcete čítať viac takýchto článkov? Sledujte nás aj na Facebooku!

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame