Top cestovateľské zážitky v roku 2012: Tieto miesta musíte vidieť!

cestovanie

sxc.hu

Chystáte sa na dovolenku a zatiaľ nemáte premyslenú destináciu? Verte, či neverte, aj v cestovaní existujú isté trendy. Tie síce závisia predovšetkým od vašej peňaženky, odborníci na cestovný ruch však v tých najkrajších miestach na zemi majú jasno. Inšpirujte sa tipmi na tohtoročnú dovolenku snov. Na svoje si prídu nielen dobrodruhovia, ale aj tí, čo radi leňošia pri mori.

Výletná plavba vodami Aljašky

Túžite sa v letných mesiacoch trochu schladiť? Potom neváhajte a vyrazte na sever. Plavby loďou totiž už aj v našich končinách zažívajú obrovský boom. Doprajte si poriadny kus drsnej prírody v podobe zasnežených štítov a buďte zároveň obklopení luxusom. Na lodi totiž na vás čaká všetko, na čo si len spomeniete – wellness, kino, divadlo, kasíno, bary, fitnes centrum či dokonca vonkajšia bežecká dráha. Takýto 7-dňový pobyt vás s plnou penziou odľahčí o približne 600 eur. K tomu však pripočítajte prepitné 53,54€ a prístavné poplatky 96€. Tou finančne najnáročnejšou časťou zostáva spiatočná letenka do Seattlu.

Rodinné safari v Keni

Ak chcete dopriať svojim deťom neuveriteľný poznávací zájazd, vezmite ich do divokej Afriky. Pri tomto type výletu sa totiž nudiť určite nebudú. V rezerváciách na vás čakajú exotické zvieratá, ktoré v našich zoologických záhradách zostávajú zatvorené v klietkach. Samozrejmosťou je plavba loďou medzi hrochmi či spoznávanie životného štýlu domorodých obyvateľov. Takáto plejáda zážitkov vás ako dospelého vyjde približne na 3000 eur.

Starý dobrý Karibik

V prípade, že vám ku šťastiu chýba jemný biely piesok a kryštálovo čisté more, vyrazte na jeden z početných ostrovov Karibského mora. Jamajka, Bahamy, Portoriko, Grenada, Barbados či Kajmanské ostrovy – tu všade nájdete božský oddych s dostatkom športového vyžitia. Obávate sa nudy? Potom vyskúšajte opäť loď, ktorá vás povozí od Floridy cez Karibik až po pobrežie Mexika. Verte, že z takejto dovolenky si donesiete exkluzívne zábery ako z katalógu.

Pútnici vpred

Hľadáte niečo naozaj výnimočné, čo osvieži nielen vaše telo, ale aj duchovný svet? Vyskúšajte pútnickú cestu – na výber máte, napríklad, tieto dve európske možnosti.

Santiago de Compostela

Púť nazývaná aj Cesta svätého Jakuba je pomerne dobre známou španielskou trasou vedúcou do katedrály v Santiagu de Compostela v Galícii. Manuál pre pútnikov, v ktorom nájdete početné kostoly s relikviami pochádza už z 12. storočia. Zaujímavosťou je, že táto cesta figuruje aj na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Via Francigena

Púť zvaná Cesta do Ríma je v Európe síce najstaršou, ale pomerne málo známou trasou. Začína v anglickom meste Canterbury, pričom ďalej vedie cez Francúzsko a Švajčiarsko až k hrobu svätého Petra v Taliansku. Cesta meria úctyhodných 1700km a staré spisy sa o nej zmieňujú už v 3. storočí.

 

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Johnny
Odporúčame