Toto je 5 prostriedkov, ktoré bojujú proti zväčšenej prostate

Muž

pixabay.com

Problémy sprevádzajúce zväčšenú prostatu vám pravdepodobne nemusíme ani predstavovať. Ak máte problémy s vyprázdňovaním močového mechúra, chodíte častejšie na toaletu a trápi vás časté nočné močenie alebo máte ďalšie príznaky tohto ochorenia, môžete siahnuť po jednom z nasledujúcich prostriedkov.

1. Zinok

Zinok je dôležitý pre správne fungovanie močového traktu i prostaty. Môžete ho niekoľko týždňov užívať vo forme tabletiek, alebo do svojho jedálnička zaraďte potraviny, ktoré sú na zinok bohaté. Sú to napríklad celozrnné pečivo, vajcia, huby, tekvicové semienka či vnútornosti.

Celozrnné pečivo a tekvicový olej bojujú tiež proti zväčšenej prostate

2. Tekvicový olej

Tekvicový olej nie je výhodné konzumovať len vďaka vysokému obsahu zinku v tekvicových semienkach. Olej obsahuje tiež mastné kyseliny, karotenoidy a fytohormony, ktoré zabraňujú zväčšovaniu prostaty.

3. Paradajky

Paradajky obsahujú antioxidant lykopén. Paradajky nemusíte konzumovať v surovom stave, naopak, účinnosť lykopénu sa zvyšuje, ak paradajky tepelne upravíte. Na konzumáciu je preto vhodný najmä kečup či prevarená paradajková šťava.

Lykopén v paradajkách a v kečupe pomôže so zväčšenou prostatou

4. Bylinky

Pri problémoch s močením pomôžu aj bylinky – najmä žihľava dvojdomá či možno menej známa vŕbovka malokvetá. Čaje z týchto bylín poskytujú úľavu pre jednotlivé časti močového traktu, pôsobia protizápalovo a pomáhajú upraviť stav prostaty. Protizápalové účinky na prostatu majú aj – pre nás exotické – výťažky z plodov palmy serenoy plazivej. Brzdia premenu testosterónu na dihydrotestosterón, ktorý spôsobuje rast prostaty a odstraňuje tiež problémy s močením.

5. Tabletky na prostatu

Niektoré z vyššie menovaných prostriedkov nájdete pravdepodobne aj doma. Ale ani so zháňaním tých ostatných sa nemusíte veľmi trápiť. Väčšina spomínaných prírodných zázrakov je súčasťou voľnopredajných doplnkov výživy na riešenie problémov zväčšenej prostaty. Takéto prípravky obsahujú oveľa vyššie koncentrácie účinných látok ako bežné potraviny. Kvalitné tabletky na zväčšenú prostatu Fixoprost vám pomôžu odstrániť problémy s prostatou za pomoci koncentrovaných rastlinných extraktov. Fixoprost napríklad obsahuje v jednej kapsule také množstvo lykopénu, aké by ste získali po konzumácii 2 kilogramov rajčín. Vďaka tomu pocítite rýchlu úľavu v celom močovom trakte a predídete ďalšiemu zhoršovaniu stavu vašej prostaty. Ak vás trápi zväčšená prostata, zistite si viac o tomto ochorení, čítajte tento špecializovaný blog a pomôžte si kvalitnými tabletkami na prostatu.

Zdroj: pixabay.com, pixabay.com, PR článok
Odporúčame