Užite si zábavu ako nikdy predtým: Tomuto miestu sa potešia malí i veľkí

Po zime neožíva len príroda, opäť sa prebúdzajú aj miesta, kde s obľubou trávime svoj voľný čas. Jedným z nich je aj rakúsky Family Park, ktorý radi navštevujú aj členovia našej redakcie. Od Bratislavy je vzdialený len hodinu jazdy autom a dobre vás naladí už samotná cesta cez milé dedinky a malebnú prírodu.

Park ponúka mnoho atrakcií pre rôzne vekové kategórie, preto na výlet sem si určite vyhraďte celý deň. Na všetky atrakcie vám stačí jedna vstupenka – ak sa vám niektorá z nich zapáči, pokojne si zážitok môžete zopakovať.

Počas prechádzania parkom natrafíte na veľa zaujímavých miest, rozprávkových postavičiek, preliezačiek, baňu na drahokamy či na tohtoročnú novinku Filippov jarmok, kde na vás čakajú rôzne aktivity ako na púti. „Na Family Parku ma zaujalo, ako sú atrakcie zakomponované do prírodného prostredia. Chodíme sem aspoň raz za rok na synove narodeniny, keď má vstup dokonca zadarmo,“ hovorí naša redaktorka Bea.

Family Park ; rodičia s deťmi na atrakciách
Vyskúšajte tento zábavný park a budete sa chcieť vrátiť (Zdroj: Family Park)

Zabavia sa aj tí najmenší

Už niekoľko metrov od vchodu čakajú prvé lákadlá pre najmenších. Dračia dráha jemne preverí vašu kondičku – aby ste si zalietali vo vzduchu, musíte šliapať do pedálov. Môžete sa povoziť na vode na Kačičkách či odviezť sa na autíčkach v Konvoji veteránov. Oplatí sa však ísť ďalej. Povoziť sa na rôznych zvieratkách, traktoroch či vlaku sa dá na rôznych miestach v celom areáli. Ak je vaše dieťatko ešte príliš malé alebo nechce ísť samo, môžete ho všade sprevádzať a z jazdy bude váš spoločný zážitok.

Dračia dráha Family Park ; deti s rodičmi na Dračej dráhe
Na Dračej dráhe sa nielen zabavíte, ale tiež si preveríte vašu kondičku (Zdroj: Family Park)

Pre milovníkov divokej jazdy

Máte väčšie deti, ktoré obľubujú adrenalín, alebo si radi zakričíte z plného hrdla aj vy sami? Vo Family Parku je viacero horských dráh a rýchlych kolotočov. Nájdete tu Leonardov lietajúci stroj, jediný svojho druhu v Rakúsku. Aj drobci si však môžu užiť adrenalín – horská dráha Herkules je dostupná deťom už od 90 cm.

ľudia na horskej dráhe Family park
Táto horská dráha vám stopercentne rozprúdi krv v žilách (Zdroj: Family Park)

Vodné radosti

S pribúdajúcimi teplotami to človeka prirodzene láka k vode. Tú vo Family Parku nájdete tiež. Vodné atrakcie ako Neptúnov vodný svet s rôznymi prúdmi a vodopádom či Tancujúca voda príjemne ochladia, ale aj zabavia. Osvieženie zažijete aj na Krokodílej dráhe, kde sa plavíte na vodnom kanáli. Vezmite deťom plavky alebo náhradné oblečenie. Pri týchto aktivitách ich určite využijete. V priebehu jari vás čaká aj úplná novinka Family Parku Bobrí hrad. Z výšky 17 m sa spustíte dolu, kým nepristanete v bazéne.

vodná atrakcia Family Park
Ochlaďte sa vďaka rozličným vodným atrakciám (Zdroj: Family Park)

Odhora až nadol

Po kolotočoch či horských dráhach hľadáte zmenu? Vyskúšajte šmykľavky! Na šesťdráhovej šmýkačke Vranie hniezdo sa môže spustiť naraz celá rodina. Naša redaktorka Bea práve tu zvykne končiť svoj rodinný výlet. „Párkrát sa spustíme, a keď nám dospelým stačí, deti pokračujú samy. My si zatiaľ dáme kávu v snack bare, ktorý je hneď vedľa. Máme na ne dobrý výhľad, aj keď sa chcú ešte prebehnúť vo vedľajšej atrakcii Opreteky s kozami.“ Že aj šmýkanie do vody má svoje čaro, zistíte na Chrámovej vodnej dráhe, kde sa spúšťate na gumených člnoch.

deti na farebnej šmykľavke ; Family Park
Tejto pestrofarebnej šmykľavke občas neodolajú ani dospelí (Zdroj: Family Park)

Niečo do bruška aj na pamiatku

Po toľkých aktivitách a vydanej energii deti aj dospelí vyhladnú. Aj preto sú vo Family Parku rôzne tematické reštaurácie či snack bary. Rýchlo sa osviežite vďaka stánku s džúsmi a so smoothies alebo so zmrzlinou. Záleží len na tom, na čo máte chuť. A ak si chcete z Family Parku odniesť okrem skvelých zážitkov aj niečo na pamiatku, môžete si vybrať v suvenírovom obchode.

Či už navštívite Family Park po prvýkrát, alebo sa sem radi vraciate a ste zvedaví na novinky, dojmy na konci dňa budú podobné. Odchádzate plní zážitkov, príjemne unavení, s pocitom, že výlet stál za to.

VIAC O FAMILY PARKU

Leonardov lietajúci stroj.
Leonardov lietajúci stroj (Zdroj: Family Park)

Advertoriál pripravený spoločne s Rakúskou agentúrou pre cestovný ruch.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame