Veríte vešticiam? Dajte si pozor na triky, ktoré používajú

Tarot

pixabay.com

Služby jasnovidky alebo veštice vyhľadávajú najmä ľudia v núdzi. Menšie či väčšie krízy v živote nás často dotlačia k alternatívnym spôsobom ich riešenia, potreba nájsť odpovede na naše otázky je prisilná. Ako prekuknúť falošnú vešticu, ak sa k nejakej vyberiete?

O veciach medzi nebom a zemou má každý vlastný úsudok a názor. Bez ohľadu na to, či patríte k skeptickým odporcom všetkého nadprirodzeného, alebo máte kopec osobných skúseností, ktoré umocnili vašu vieru, tu je niekoľko trikov, na základe ktorých môžete odhaliť falošné jasnovidky.

Je len ťažké protirečiť tomu, že existujú ľudia so silnou intuíciou, alebo takí, ktorí poznajú význam vešteckých kariet a dokážu z nich vyčítať rôzne informácie. Za vidinou veľkého zisku ale prichádzajú „veštci“ bez akéhokoľvek daru, ktorí si vás okolo prsta omotajú jednoduchou psychológiou.

Peniaze vopred, žiadne oprávnenie na prácu

V tomto prípade nejde o žiaden trik, skôr o varovný prst. Živnostenské oprávnenie na vykonávanie vešteckých služieb by mal mať každý profesionál. Samozrejme, je možné, že sa ľudia vešteniu venujú iba vo voľnom čase a nepovažujú to za dôležité, je potom iba na vás, či ich službu chcete využiť.

Požadovanie platby vopred, bez akéhokoľvek dôkazu o tom, že vám veštec pomôže, tiež o niečom svedčí. O samotnej morálnosti vyžadovaného poplatku je tiež možné diskutovať. V zásade ale platí, že by ste peňaženku nemali otvárať skôr, než pre vás daná osoba niečo urobí.


Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvá ukryté v obrázkoch: Odkiaľ sa vzali tarotové karty?


Sociálne siete, veštenie cez internet

Mnoho moderných veštíc ponúka výklad cez telefón alebo dokonca prostredníctvom mailu. Na prvý pohľad môže ísť o pohodlný spôsob komunikácie, zároveň ale dávate veštici možnosť a čas vyhľadať o vás informácie na internete. Základné informácie, teda meno a dátum narodenia, ktoré im poviete, môžu podvodníkov doviesť k rôznym informáciám o vašom zamestnaní, rodine a koníčkoch.

Falošné recenzie

Na internete ešte chvíľu zostaneme. Pri vyhľadávaní správneho človeka, ktorý vám prezradí čosi o vašej budúcnosti, zavítate častokrát práve tam. Nie je ničím zvláštnym, že vás napokon presvedčia pozitívne hodnotenia a komentáre od ľudí, ktorí veštca navštívili, i keď o ich pravosti nemáte žiaden dôkaz.

Náš tip: Ako spoznať falošné recenzie? Podobná formulácia textu a štýl písania, krátke časové obdobie, za ktoré boli recenzie pridané a samé pozitívne skúsenosti.


Mohlo by vás zaujímať: Baba Vanga či Spiaci prorok: Čo prezradili o našej budúcnosti?


Vzbudzovanie strachu

Pri osobnom stretnutí podvodníci často pôsobia mimoriadne sebavedomo. Ohúria vás vystupovaním a vzhľadom, dajú si záležať na tom, aby pôsobili vierohodne. Obľúbeným trikom je vyvolanie strachu – prvé slová, ktoré vyjdú z ich úst, budú výstrahou alebo predpoveďou nejakého problému. „Máte v živote človeka, ktorý vám chce ublížiť, mám pocit, že sa mu to darí,“ alebo: „Ach, sú vaše kolená v poriadku? Dávajte si pozor.“ Aj tak môže vyzerať podozrivá veta na privítanie.

Žiadne konkrétne informácie

Podvodníci dokážu rozprávať desiatky minút doslova o ničom. Ich tón hlasu a zápal pre výklad vás presvedčí o jeho sile, v skutočnosti sa ale nič nové nedozviete. Nepovedia vám jasné áno ani jasné nie, budú sa točiť okolo vecí, ktoré ste im už povedali.

Samé dobré správy

Ak podvodník predpokladá, že vás vidí prvý a posledný raz, jeho slová budú až príliš pozitívne. Uistí vás o dobrom vývoji situácie a vy odídete so skvelou náladou, vďaka ktorej si jeho služby budete iba pochvaľovať.  Aj tak sa dá padnúť do začarovaného kruhu.


Aké skúsenosti s vešticami máte vy? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: pixabay.com, pixabay.com, Stanislava
Odporúčame