VIDEOTIP Dajte stopku poteniu: Zabojujte proti nemu týmto prírodným dezodorantom

Nadmerné potenie počas letných dní dokáže znepríjemňovať život, no potí sa každý a nie je to nič nezvyčajné. Problém nastáva, ak váš pot zapácha. To spôsobujú baktérie v podpazuší. Zbavte sa ich vďaka tomuto prírodnému dezodorantu, ktorý po istom čase používania zamedzí aj nadmernému poteniu.

Na prípravu prírodného dezodorantu potrebujeme 2 polievkové lyžice prášku na pečenie. Prášok zabíja baktérie, ide v podstate o akýsi prírodný dezodorant. Ďalej potrebujeme 2 polievkové lyžice kukuričného škrobu, ktorý má schopnosť absorbovať vlhkosť. Poslednou ingredienciou sú 3 polievkové lyžice kokosového oleja. Ten má antibakteriálne a antimykotické účinky. Pridať môžeme aj dve kvapky pepermintového či mätového esenciálneho oleja.

Kokosový olej necháme rozpustiť pri izbovej teplote a potom zmiešame so všetkými ingredienciami. Všetko prelejeme do sklenej fľaštičky a používame podľa potreby. Ideálne je používať dezodorant večer po sprchovaní, aby všetky zložky mohli pôsobiť. Malé množstvo naberieme na prsty a potrieme ním podpazušie.

Zdroj: Youtube, Youtube, Youtube, Lucia
Odporúčame