VIDEOTIP Použité čajové vrecúška: Pomôžu pri odreninách, proti mastnote a zápachu

Chladné zimné počasie znamená v mnohých domácnostiach aj vyššiu spotrebu čaju. Ak chcete čajové vrecúška v domácnosti využiť naplno, po vylúhovaní ich nevyhadzuje. Máme pre vás zopár skvelých tipov, pri ktorých sa vám určite zídu.

Odreli ste sa, popálili, či udreli tak silno, že vám vznikla modrina? Máte opar, alebo vás poštípal nejaký hmyz? Vychladnuté čajové vrecúško ochlaďte pod tečúcou vodou alebo v mrazničke a priložte na postihnuté miesto. Ideálny je harmančekový alebo zelený čaj s aloe vera, ktoré majú upokojujúce účinky. Rovnako ich môžete použiť aj na tmavé kruhy pod očami.

Zapáchajú vám tenisky, prekážajú vám „vône“ po otvorení chladničky? Vyskúšajte na noc vložiť vrecúška ovocného čaju do vašich topánok a ráno po zápachu nebude ani stopy. Niekoľko vrecúšok čaju vložte do plastovej misky a šup s ňou do chladničky. Fungujú ako skvelý pohlcovať pachu.

Neviete sa zbaviť mastnoty z riadov? Ponorte ich na noc do vody, do ktorej vložíte aj zopár použitých vrecúšok čaju. Ráno si už na žiadnu mastnotu ani nespomeniete.

Ak máte problém s neželanou návštevou hmyzu alebo hlodavcov, položte čajové pasce na miesta, kde ste nemilých hostí videli. Hmyz ani hlodavce čajový pach neznášajú, a tak si budúcu návštevu určite rozmyslia.

Zdroj: Youtube, Youtube, Youtube, Lucia
Odporúčame