VIDEOTIP Pripravte si dokonalú grilovačku: Šéfkuchár odporúča týchto 5 tipov

Vonku je už po dlhej zime pekne. A práve jarné a letné mesiace sú ideálne na to, aby sme vytiahli na záhradu či do parku gril. Ako však dotiahnuť grilovačku k dokonalosti? Známy šéfkuchár Jamie Oliver odporúča týchto 5 tipov:

  1. Vyrobte si štetec z byliniek: Na varechu či lyžicu priviažte tymián, oregano alebo iné vetvičky bylinky. Tento štetec dodá potrebnú chuť mäsu.
  2. Pripravte si octový sprej: Do fľašky so sprejovacou hlavou môžete namiešať rôzne druhy ochuteného octu. Ten potom striekajte na mäso, čo mu dodá nielen chuť, ale aj pomáha regulovať oheň na grile.
  3. Majte studenú aj horúcu časť: Skúste si teploty na grile rozložiť tak, aby ste mali okraje studené a stred horúci. Ľahšie sa vám bude pracovať s mäsom.
  4. Pripravte si ochutenú soľ: Rovnako ako ocot, aj soľ môžete ochutiť rôznym korením. Vydrží mesiace a dodá mäsu tú pravú chuť.
  5. Skúste hrubšie kúsky mäsa: Hlavne pri hovädzom sa nebojte brať hrubšie kúsky mäsa, ktoré vám dovolia nechať ho poriadne prepiecť z vrchu a zároveň ponechať čo najviac šťavy v jeho strede.

 

Zdroj: pixabay.com, pixabay.com, Youtube
Odporúčame