Virtuálna bokovka: Vzťah môže pochovať, ale aj zachrániť

pocitac

photl.com

Názory na neveru sú rôzne. V podstate delia ľudí na dva tábory – jeden si myslí, že vzťah zabíja a druhý zase, že ho oživuje… Viete si predstaviť kompromis?

Ruku na srdce a priznajte si, či ste nikdy nemali hriešne myšlienky? Ak nie, tak ste zrejme ešte v chomúte prikrátko. Podľa psychológov je totiž úplne prirodzené z času na čas si predstaviť milostné hrádky s niekým iným. Takže 99,9% ľudí niekoľko ráz počas trvania vzťahu alebo manželstva v myšlienkach, či snoch svojho partnera podvedie. A čuduj sa svete muži v tomto vôbec nevedú. Možno aj preto vzniklo spojenie „muž činu“. Tí si totiž menej predstavujú a viac konajú. Naopak ženám stačí nakŕmiť svoju túžbu romantickou predstavou.


Mohlo by vás tiež zaujať: Manželstvo bez sexu: Môže fungovať?


Web vzťah

„Som internetovo neverná už takmer 2 roky,“ priznáva sa 42 ročná Andrea. Je vyše dvadsať rokov vydatá  a manželstvo spolu s 2 deťmi so sebou prinieslo okrem radostných chvíľ aj množstvo tých ťažších. Jej manžel nereagoval vždy tak, ako by si predstavovala a neraz sa potajomky vyplakala v sprche či do vankúša. „Spočiatku ste silná a máte pocit, že všetko zvládnete aj sama, bez podpory. Časom vás však takýto boj natoľko vyčerpá, že by ste boli ochotná oprieť sa o akékoľvek rameno,“ priznáva. „Vtedy začnete inak vnímať mužov vo svojom živote. Začnete ich porovnávať. Rozmýšľate, či by kolega, s ktorým trávite pomaly viac času v práci ako s manželom doma, reagoval rovnako neprimerane…“ A podľa psychológov ste práve vtedy nástrahám nevery najbližšie. Andrea sa pokušeniu ubránila, no možno práve vďaka virtuálnemu svetu.


Mohlo by vás tiež zaujať: Oživte svoj sexuálny život tantrickou masážou: Poradíme vám, ako na to!


Rovnaké názory spájajú

Od istého veku sú to práve sociálne siete, cez ktoré spoznávate priateľov svojich priateľov. „Rýchla doba vám pri práci a dvoch dospievajúcich deťoch nenechá príliš mnoho času na to, aby ste si vyšli s kamarátmi a spoznali niekoho nového. No nezáväzné písanie cez internet, na ktoré vyvstane čas, kým čakáte na to, aby vám doprala práčka, či sa dovarili rezance v hrnci sa naskytne takmer každý deň,“ pokračuje Andrea. A tak to začalo aj v jej prípade. Zistila, že s jedným známym podobne komentujú rovnaké veci a tak si začali písať aj súkromne. Strohé odkazy časom nahradili dlhé maily. Frekvencia sa zvyšovala, témy sa rozširovali. Ona si mohla poťažkať na manžela, on zase na manželku a k tomu ich spájali rovnaké starosti s deťmi. „Fascinovalo ma, že vždy mal na veci rovnaký názor. Kým s manželom sme sa doma pochytili, v Lacim naša diskusia vždy prebehla pokojne. Rozargumentovali sme problém a dospeli k rovnakému riešeniu. Prišlo mi to úžasné.“


Mohlo by vás tiež zaujať: Vyžeňte zimu z vašej spálne: Tieto nápady vás oboch rozpália


Hranice sú dôležité

Samozrejme, že Andrea s Lacim sa začali pohrávať s myšlienkou stretnúť sa a možno aj skúsiť „to“ spolu. Veď, keď si tak dobre rozumeli… No obaja cítili, že by išlo o nebezpečnú hru. A načo pokúšať, keď takéto stretnutia sa pre nich stali svetlým bodom ich všedných dní? „Zhodli sme sa, že to necháme takto – bez osobných stretnutí, len cez internet a teda v bezpečnej vzdialenosti,“ dodáva Andrea. A podľa odborníkov aj dobre urobili. Lebo aj pri viere v priateľstvo medzi mužom a ženou, treba mať vždy na pamäti, že tenký ľad nemusí uniesť všetko. A nevera fyzická, to už by bol tvrdší oriešok. A či má Andrea zlé svedomie? „Možno mám sem-tam čudné pocity, ale vždy ich zaženiem, že nerobím nič zlé. Na prvom mieste je u mňa stále moja rodina. A to, že mám rada Laciho môj vzťah k manželovi nijako neovplyvňuje. Žijeme spolu so všetkým, čo k tomu patrí a Laci je môj balzam na dušu, s ktorým riešim starosti aj radosti.“

Zdroj: photl.com, SITA, Pippa
Odporúčame