Výstava Hodiny a Klenoty rozžiari jesennú Bratislavu

Hodiny a Klenoty

Incheba

Hodinky a šperky majú v sebe úžasnú moc – dokážu dotvoriť akýkoľvek outfit a pozdvihnúť ho na vyššiu úroveň. Okrem toho, že prezrádzajú viac o vkuse i štýle ich majiteľa, sú aj ideálnym darčekom. Jednoducho, šperkom či hodinkami nikdy nič nepokazíte.

A keďže Vianoce sa nezadržateľne blížia, možno vám padne vhod poobzerať sa po nejakom šperku pre svojich blízkych. Skvelou možnosťou je medzinárodná výstava Hodiny a Klenoty, ktorá sa od 10. do 13. novembra uskutoční na bratislavskom výstavisku. Vyberať budete mať naozaj z čoho – krásu klenotov, hodín, náramkových hodiniek, ale aj exkluzívnej značkovej bižutérie predstaví množstvo domácich i zahraničných vystavovateľov. 


Na výstave Hodiny a Klenoty

Aj tento rok sa môžete tešiť na množstvo noviniek. Jednou z nich budú unikátne ukážky slovenského opálu, ktorý pochádza zo slovenských opálových baní. Ide o jediné opálové bane na euroázijskom kontinente, ktoré vo svojich tmavých a chladných chodbách ukrývajú tie najkrajšie farby sveta. Slovenské opálové bane boli otvorené pre verejnosť v roku 2015, no aj za ten krátky čas už tisíce návštevníkov mohli oceniť poklad ukrývajúci sa v podzemí. Na výstave Hodiny a Klenoty uvidíte tiež videoprezentáciu z bane a z potápania v zatopených štôlňach a môžete sa tak vrátiť do dôb, keď šperk so slovenským opálom skrášľoval panovníčky ako Mária Terézia.Na výstave Hodiny a Klenoty

Zaujímate sa o bohatstvá Zeme? Nevynechajte ani súbežnú výstavu Minerály Bratislava, kde si budete môcť zaobstarať nielen neopracované minerály, ale aj komponenty na výrobu šperkov či hotové šperky zo vzácnych kameňov. Máte doma minerály, a neviete, o aké ide? Odborníci vám na mieste ochotne pomôžu určiť ich pôvod. Na výstave sa tiež vďaka premietaným filmom dozviete viac o známych i menej známych mineráloch.

A ak by sa vám šperkov a klenotov málilo, vyberte si nejaký knižný klenot na veľtrhu Bibliotéka, ktorá sa koná v tom istom termíne, teda 10.-13. novembra. Skvelé je, že na všetky podujatia zaplatíte iba jedno vstupné. Viac na www.incheba.sk.

Vstupenku na výstavu Hodiny a Klenoty si môžete už teraz pohodlne kúpiť cez predpredaj.sk

 
Zdroj: Incheba, incheba.sk, PR článok
Odporúčame