Najvyšší čas na vianočnú výzdobu: Ako vybrať farbu?

Vo väčšine domácností nechýba adventný veniec, výzdoba okien či vianočný stromček (Zdroj: Freepik/ freepic.diller)

V čase adventu dekorujeme svoje príbytky. Vo väčšine domácností nechýba adventný veniec, výzdoba okien či vianočný stromček. Ak neradi podliehate módnym trendom a odmietate kupovať každý rok ozdoby inej farby, máme pre vás nadčasové riešenie. Pozrite sa na prehľad jednotlivých farieb, ktoré sa najčastejšie spájajú s Vianocami. Vyberie si naozaj každý!

V odtieňoch červenej

Červená je jednou z najsymbolickejších farieb. Do vianočnej atmosféry prináša aj hlbší emocionálny význam. Hoci sa v bežnom živote spája skôr s vášňou a láskou, pri vianočnom dekorovaní symbolizuje hlbokú náklonnosť a oddanosť voči rodine a najbližším ľuďom. Dokonale navodí atmosféru radostných okamihov a chuti oslavovať. Ideálna pre vianočné obdobie!

Farba čistoty

Biela sa označuje za farbu čistoty. Vo vianočnom období sa teší svojej obľube. Nielenže symbolizuje čistotu a nevinnosť, na stromčeku môže poukazovať aj na nové začiatky a pozitívne zmeny. Okrem toho skvelo ladí s akoukoľvek inou farbou a skvelo doplní výzdobu.

Zlatá klasika

Zlatá farba vianočných dekorácií je pre mnohých už overenou klasikou, podobne ako červená. Vo sviatočnom kontexte má hlboký a symbolický význam – dodáva Vianociam pátos a nádych luxusu a slávnosti. Všeobecne sa považuje za farbu bohatstva a hojnosti. Pridajte štipku zlatej na stromček – je symbolom hojnosti, radosti a lásky.

Modrá je dobrá

Modrá je symbolom pokoja a pohody. Nielenže evokuje pocit dôvery a stability, v kombinácii s nádychom sviatkov symbolizuje aj pevné hodnoty či silné rodinné väzby, ktoré k Vianociam neodmysliteľne patria. Navyše, ponúka kopec odtieňov, z ktorých si môžete vybrať. Nestane sa tak, že by vás po čase omrzela.

V netradičnom šate

Pre niekoho môže byť ružová farba vo vianočnej výzdobe príliš infantilná, no my sa prikláňame k názoru, že do domácnosti prináša skôr jemnosť a romantiku, ktoré k Vianociam patria. Zakomponujte jemné ružové prvky do svojej výzdoby, uvidíte ako si to obľúbite. Nemusíte siahať po výrazných cukríkových tónoch – vkusne pôsobí napríklad rosegold či staroružová.

V odtieni mrazu

Chladné odtiene striebornej dodajú Vianociam úplne inú atmosféru. Sviatočná výzdoba dostane moderný šmrnc, ktorý sa bude ešte aj blyšťať. Ligotavé strieborné gule budú rozptyľovať svetlo, čo vytvorí nádherný efekt. Strieborná skvelo ladí s chladnými odtieňmi, skúste ju skombinovať napríklad s modrou. Vyčarujete si tak efekt zimy aj v prípade, že by nám nestihlo na Vianoce nasnežiť.

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku
 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame