Závan luxusu u vás doma: Dodajte interiéru lesk a noblesu aj za pár eur!

interiér

YouTube

Keď vojdeme do izby či apartmánu kvalitného hotela, už na prvý pohľad sa zamilujeme do sofistikovaného interiéru. Samotné kusy nábytku pritom až také dôležité nie sú. Podľa dizajnérov totiž nádych luxusu môžeme docieliť aj za pomoci vhodne zvolených doplnkov. Prinášame vám zopár tipov, ako dodáte poriadny kus elegancie miestnostiam u vás doma a nezruinujete rodinný rozpočet. Občas totiž stačia ozajstné maličkosti.

Spálňa ako vystrihnutá z časopisu

Spálňa je miesto, ktoré využívame predovšetkým na nočný odpočinok, preto do jej priestorov návštevu neprivádzame. Napriek tomu, aj vy môžete ráno odchádzať s pocitom, že vás večer čaká štýlovo zariadená izba so závanom luxusu. Stačí vám k tomu:

1. kvalitné prestieradlo – posteľ je dominantou izby, na ktorú nám pohľad padne ako prvý. Obliečky schovajte pod prestieradlo z kvalitného materiálu – bavlny alebo saténu. Preferované sú svetlé farby, ktoré celú miestnosť opticky rozžiaria. Riaďte sa však odtieňom nábytku, predovšetkým postele, a dotvárajte kontrast.

2. malé vankúšiky – farebne zladené s prestieradlom. Majú len dekoratívnu funkciu, aby posteľ nevyzerala prázdno, ale nadýchane a noblesne.

3. uprataný nočný stolík – bez novín, časopisov, okuliarov a iných drobností, ktoré denne používame. Tieto maličkosti schovajte do zásuvky alebo do vkusnej škatule umiestnenej v odkladacom priestore stolíka. Na samotnom stolíku nechajte vyniknúť len štýlovú nočnú lampu a prípadne malý doplnok.


Mohlo by vás zaujímať: Dodajte šarm svojmu príbytku: Pomôžu vám kvety – sušené či lisované


Čaro kúpeľne znásobíte uterákmi

Vyberali ste kúpeľňu v jednoduchých a neutrálnych farbách? Oživte ju odvážnejšími doplnkami. Efektne pôsobia najmä sklenené poličky s bodovým osvietením alebo LED-kovými pásikmi. Vyhliadnite si sadu uterákov a županov v jednej obľúbenej farbe, ktorú doplníte bielou alebo smotanovou. Vyhnete sa tak efektu dúhy – pokiaľ má každý člen rodiny vlastný uterák odlišnej farby. Na okraj vane umiestnite farebné guličky do kúpeľa v sklenej dóze, prípadne morskú soľ. Ak máte na stenách dosť miesta, neváhajte zakomponovať kúsok umenia chráneného sklom. Na spestrenie sú veľmi vhodné aj kúsky mozaiky – napríklad okolo zrkadla. Fantázii sa v tomto smere medze naozaj nekladú.


Mohlo by vás zaujímať: Domácnosť bez káblov: Aspoň niektorých sa môžete zbaviť aj vy!


Aké sú trendy týchto mesiacov?

Keďže väčšina interiérových návrhárov ťahá za jeden povraz, v ich súčasnej tvorbe si môžeme všimnúť hneď niekoľko prvkov:

  • luxusný minimalizmus – miestnosti zapratané nábytkom sú definitívne out. Obývačkové zostavy tvorí už len zopár vkusných skriniek. Zabudnite na vitrínu s vystavenými pohármi či mohutné sedacie súpravy s veľkými kreslami. Trendom je otvorený priestor a vzdušnosť.
  • večne živá čierno-biela – hovorí sa, že šachovnicové ladenie nikdy neublíži a tento rok to platí dvojnásobne. Aby ste neupadli do monotónnosti, pridajte odtiene sivej a hnedej. Dizajnéri garantujú nadčasovosť a eleganciu.
  • knižnica nielen ako studnica múdrosti – bohatá knižná zbierka je niečo, čím sa rád pochváli každý. Ak chcete svojich známych zaujať, preusporiadajte knižky nie podľa obsahu či autora, ale podľa farby na obale. Rovnaké odtiene uložte k sebe.
  • veľký návrat akvárií – zabudovaných v stene. Ide síce o finančne náročnejšiu záležitosť, no odmenou vám bude neopakovateľná atmosféra. Pohľad na plávajúce rybičky vás vo večerných hodinách upokojí a cez deň zamestná aj vašu návštevu.

Potrpíte si na štýlové bytové doplnky, ktoré sú v kurze? Aké sú vaše tipy? Napíšte do diskusie a vyhrajte knihu od vydavateľstva IKAR a DVD od Bonton filmu v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: YouTube, YouTube, Emma
Odporúčame