Zažeňte nudu na Silvestra: Vyrazte pred polnocou do ulíc!

Silvester

SITA

Zvykli ste si tráviť posledný deň v roku v teple obývačky pred televízorom? Možno je na čase tento stereotyp zmeniť. V uliciach sa totiž môžete zabaviť aj v zrelom veku. Silvestrovský program v jednotlivých mestách je predsa určený úplne pre všetkých. Tak prečo si ho počas silvestrovskej noci aspoň na chvíľu nevychutnať?

Hoci čaro silvestrovskej noci s pribúdajúcimi rokmi uberá na lesku a dôležitosti, ešte stále patrí k symbolom zábavy. Pár hodín pred polnocou sa ľudia stretávajú v dobrej nálade a na televíznych obrazovkách sa herci snažia pobaviť divákov vtipnými scénkami. Ak ste si však tento rok nezaplatili večeru a polnočný prípitok v nejakom gastronomickom zariadení, nemusíte byť odkázaní práve na televízny program. Teplo sa oblečte a vyrazte na námestie. Skúsenosti mnohých z vás hovoria, že pouličná atmosféra naozaj môže stáť za to: „Ja som sa bol minulý rok prejsť do mesta s manželkou až hodinu pred polnocou. Podebatovali sme s kamarátmi a pozreli si ohňostroj. Páčilo sa nám to, aspoň sme netrčali doma v papučiach,“ pochvaľuje si minuloročný Silvester čitateľ Štefan (53).


Mohlo by vás tiež zaujať: Trendy silvestrovský prípitok: Ružové šampanské alebo klasický brut?


Čo vás vonku čaká?

Aj keď sprievodný program vždy závisí predovšetkým od mestskej kasy, v mestách s vyšším počtom obyvateľov by ste nemali byť sklamaní. Pravidlom je pestrofarebný ohňostroj na oslavu príchodu nového roka, v lepšom prípade sa dočkáte aj hudobného bonusu. Výhodou menších miest je, že stretnete mnohých známych. A možno si podáte ruku aj s tými, ktorých ste po celý rok ledva zahliadli. Pamätajte, že vonku nemusíte stráviť celé hodiny a zbytočne mrznúť. Aspoň hodinová prechádzka vysvietenými ulicami vám však zaručene prospeje.

Čo si vziať so sebou?

Alfou a omegou toho, aby ste sa vonku cítili príjemne, je teplé oblečenie. Topánky s hrejivou výstelkou a zimné doplnky v podobe čiapky s rukavicami by mali úplnou samozrejmosťou. Ak očakávate, že na ulici stretnete priateľov, pokojne si so sebou vezmite aj fľašu šampanského a plastové poháriky. S nosením sklených fľašiek akéhokoľvek druhu alkoholu však buďte opatrní. Kvôli bezpečnosti by vás totiž do centra diania ochrankári vôbec nemuseli vpustiť. Vo väčších mestách však poväčšine bývajú otvorené stánky s občerstvením, preto by vám ani v tomto smere nič chýbať nemalo. Nepatríte k fanúšikom pyrotechniky? V tom prípade si do vrecka pribaľte aspoň prskavky. Ide o milé oživenie atmosféry, ktoré je navyše úplne neškodné.


Mohlo by vás tiež zaujať: Hľadáte to správne predsavzatie? Inšpirujte sa týmito celebritami!


Silvester v metropolách Slovenska

Ak bývate v blízkosti Bratislavy alebo Košíc, potom máte vyhráte. V hlavnom meste by mal program začať už od 16:00 na Hviezdoslavovom námestí, kde by fakíri, žongléri a detskí dídžeji mali zabávať najmenších až do 19:00. Začiatok koncertnej zóny je naplánovaný na 17. hodinu na Hlavnom námestí. Tu sa okrem známych slovenských kapiel môžete tešiť aj na polnočné odpočítavanie. V metropole východu bude silvestrovská zábava prebiehať na Hlavnej ulici od ôsmej hodiny večer.

Zdroj: SITA, SITA, Emma
Odporúčame