Aj krátke nechty vedia byť trendy: 4 módne inšpirácie, ktoré učarujú každému

Aj manikúra má byť niečím, v čom sa budete cítiť komfortne (Zdroj: Freepik/freepik)

Za tohtoročný trend v manikúre sa považujú krátke nechty. Nezúfajte, ak vaše nechty nie sú ideálne pre bohato zdobené dlhé „pazúry“. Krátke nechty môžu byť rovnako krásne a elegantné, ako tie dlhé. Stačí zapojiť fantáziu, pozrieť si nejaké inšpirácie, a budete trendy. Zvolíte farby, jemnosť a nadčasovosť alebo siahnete po niečom celkom inom?

Krátke nechty nie sú hendikep

Aj manikúra má byť niečím, v čom sa budete cítiť komfortne. Tvar nechtov vyberajte podľa svojich preferencií, nie podľa toho „čo sa nosí“. Ak chcete opticky predĺžiť nechtové lôžko, siahnite po mandľovom alebo oválnom tvare.

Elegantný dojem zanechá guľatý tvar, a pokiaľ je vaším želaním nechtíky predĺžiť, určite sa vyhnite hranatým a špicatým tvarom, ktoré opticky nechty skôr skrátia.

Nesmrteľná klasika

Ak túžite po niečom novom a originálnom, no nie ste zástancom farebných nechtových lôžok, máme niečo aj pre vás. Francúzska manikúra je niečo, čo nikdy nevyjde z módy. Nosíte ju pravidelne v klasickej nude s bielymi špičkami?

Teraz je ten správny čas skúsiť farebné špičky! Namiesto klasickej francúzskej manikúry zaexperimentujte podľa svojej nálady. Akákoľvek vaša obľúbená farba bude trendy. A ak hľadáte niečo extra, skúste použiť populárnu chrómovú farbu, trblietky alebo nejaký vzor.

Sexi červená

Sme zástancami názoru, že červený lak nikdy nevyjde z módy. Podobne ako francúzska manikúra, aj červená sa v nechtových trendoch drží na popredných priečkach už desiatky rokov.

Červená je symbolom vášne, sily a sebavedomia. Dodajte svojim rukám štýl a eleganciu, ktorá sa hodí na každú príležitosť. Na večerné udalosti (ale pokojne aj na denné nosenie) doplňte manikúru o krvavý rúž.

Ak sa necítitie na výraznú červenú, skúste nejaké jej príbuzné farby. Skvelým krokom je napríklad tmavá bordová, ktorá pôsobí veľmi usadene a elegantne. Vybrať si môžete aj z odtieňov pripomínajúcich červené víno či maliny. Červená skrátka ponúka obrovské množstvo alternatív…

Perly nie len na krku

Na tento typ už bude potrebné vyhľadať nechtové štúdio, no výsledok stojí za to. Abstraktná perlová manikúra, ktorá je zaujímavá, no nie vulgárna, vám vyrazí dych. Jemné pastelové odtiene s perleťovým nádychom, ktoré pripomínajú pravé perly, sú proste očarujúce.

Túto nezvyčajnú textúru vytvorí šikovná manikérka pomocou polygélu, na ktorý navrství perleťový lak alebo prášok.

Ombré

Ďalším tipom pre krátke nechty je technika ombré. Nielenže vyzerá na nechtovom lôžku dobre, ale ho dokáže aj opticky predĺžiť. Techniku je potrebné zvládnuť dobre, aby vyzerala prirodzene. Vyhnite sa tvrdým prechodom, ktoré by pôsobili komicky. Ideálnou voľbou je ombré francúzska, no nemusíte sa báť ani farieb. Na nadchádzajúce vianočné obdobie sa dá týmto spôsobom v manikúre skvelo vyšantiť.

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku
 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame