Wellness pobyty: Prečítajte si dôvody prečo vám prospejú – stačí na to aj jeden víkend!

Muž a žena na kúpeľných ležadlách v županoch

Vychutnajte si oddych na wellness pobyte (Zdroj:Freepik/Drazen Zigic)

Uvažujete nad wellness pobytom a neviete, či je pre vás to pravé? Na Slovensku máme veľa krásnych kúpeľných miest a tie ponúkajú množstvo druhov kvalitných kúpeľných a wellness pobytov. Pripravili sme vám zoznam šiestich výhod takýchto pobytov, ktoré vás môžu presvedčiť, že na oddych a načerpanie nových síl vám postačí aj pár dní.

Prinesú duševnú rovnováhu

Počas wellness pobytov máte priestor na vnútorné stíšenie a zbavenie myšlienok, ktoré vedú k stresu. Máte tak možnosť stráviť čas sami so sebou a premýšľať nad vecami, na ktoré bežne nemáte čas. Príjemné prostredie upokojí váš myšlienkový svet a dovedie vás tak k duševnej pohode.

V súčasnosti je vďaka stereotypu veľmi jednoduché skĺznuť do apatie, smútku a úzkosti, ktoré môžu viesť až k depresii. Preto je potrebné udržiavať sa v dobrej kondícii nielen po telesnej stránke, ale aj  po tej duševnej.  Raz za čas by si každý mal dopriať poriadnu psychohygienu a na tento účel sa skvelo hodia práve wellness pobyty. Po návrate domov budete plní energie a pripravení na nové každodenné výzvy.

Žena dostáva masáž tváre
Uvoľnite svoje psychické napätie (Zdroj:Pixabay/JFKPhotography)

Rozmaznajú vás skrášľovacími procedúrami

Hlavne ženy majú rady víkendové wellness pobyty, pretože cez týždeň si mnohokrát stihnú naniesť len základné kozmetické produkty. Wellness pobyty však ponúkajú rôzne skrášľovacie procedúry ako napríklad zábaly, špeciálnu starostlivosť o pokožku, či peelingy. Počas telo nielen skrásnie, ale tiež uvoľní.

V tvári sa odráža celkový zdravotný stav organizmu, ale zároveň veľa prezrádza aj o psychickej rovnováhe, či strese. Rôzne kozmetické kúry pomáhajú pokožke znovu získať jas, hydratáciu a sviežosť. Zabraňujú predčasnému starnutiu kože, dodajú jej pružnosť a tým, že zvýšia pocit spokojnosti každej ženy, pomáhajú aj k vnútornej harmónii.

Povzbudia vás k pohybu

Pohyb je pre naše zdravie nesmierne prospešný a vraj predlžuje život. Telo vďaka nemu ostáva v kondícii a uvoľňujú sa počas neho endorfíny, čiže po pravidelnom cvičení sme šťastnejší. V priebehu wellness pobytu si môžete zaplávať, ísť na fitness, či na jogu.

Plávanie je pre naše telo prirodzené, veľmi prínosné a dostupné pre každého. Na rozdiel od fyzického cvičenia v posilňovniach sa vyhnete nepríjemnému teplu a poteniu. Je tiež efektívnym kardio tréningom a pravidelným plávaním si môžete znížiť hmotnosť a vyformovať telo.

Staršie panie sedia po cvičení
Pohybové aktivity vám prospejú (Zdroj:Freepik.com)

Pomôžu vám schudnúť

Nedarí sa vám zhodiť pár kíl a nemáte ani dostatok času, aby ste urobili niečo so svojou postavou? Mnoho zariadení, ktoré ponúka wellness pobyty poskytuje aj rôzne postupy, ako zhodiť pár kíl, a to úpravou stravy a pohybom.

V niektorých prípadoch pomôže už len to, že sa zbavíte stresu z celého týždňa v práci. Stres spôsobuje množstvo faktorov, a prejaví sa to na nás až neskôr v podobe vyčerpania, kilogramov navyše, zdravotných ťažkostí alebo ako choroba. Doprajte si preto pokoj a relax na wellness pobyte.

Obložené misy s varenými vajcami, zeleninou a šunkou
Naučte sa správnemu stravovaniu vďaka wellness pobytu (Zdroj:Freepik/WDStudio)

Naučia vás správne sa stravovať

Zdravotné problémy vznikajú aj kvôli zlým stravovacím návykom a mnohým ťažkostiam by sme sa vyhli, ak by sme telu dopriali správnu kombináciu pestrej stravy. Počas wellness pobytu sa na stravu kladie veľký dôraz. V množstve hotelov a kúpeľných zariadení vám s úpravou stravovacieho jedálnička poradia výživový poradcovia. Dozviete sa tak viac o zdravom stravovaní a tieto rady môžete využívať aj doma.

Ponúknu aj  špeciálne programy

Mnohým návštevníkom wellness stačí hotel s kvalitnými bazénmi, saunami, vírivkami, ponukou masáží a rôznych procedúr. Dá sa ale vybrať aj medzi špecifickými pobytmi. Napríklad existuje vínny wellness, pivný wellness s gurmánskym jedlom, či kozmetický wellness špeciálne pre pánov. Stačí si vybrať, ktorý zážitok uprednostníte.Zdroj: plnielanu.sk,blog.relaxos.sk
Odporúčame