5 zásad dokonalej erekcie: Dodržiavajte ich a nebudete mať žiadny problém

sex

isifa.sk

Ste so svojou (alebo partnerovou) erekciou spokojný? Skvelé. Nezabúdajte však, že vekom sa jej kvalita predsa len môže zhoršovať. Preto je dôležité uvedomiť si, ktoré veci ju môžu negatívne ovplyvniť a dať si na ne pozor.

Len ťažko môžete očakávať, že sa vám telo za nezdravú stravu, fajčenie, nedostatok pohybu a dvadsať kíl nadváhy odmení poslušnosťou. Toto prirodzene platí čo sa týka kvality erekcie. Práve vysoký krvný tlak či iné ochorenia srdcovo-cievneho systému sú jednou z najčastejších príčin problémov s erekciou. Preto sa snažte udržať si primeranú hmotnosť a nepreháňajte to s cigaretami a alkoholom. To je jednoducho základ – okrem toho však existuje viacero pravidiel, ktorých by ste sa mali držať.

Tie pravé jedlá

Kvalita erekcie do veľkej miery závisí od krvného obehu. Preto v zásade platí, že potraviny dobré pre vaše srdce sú dobré aj pre erekciu. Vo vašom jedálničku by nemali chýbať omega 3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sa skrývajú napríklad v makrele či lososovi. Penisu rozhodne prospievajú aj potraviny s obsahom Arginínu L – napríklad ovsené vločky, arašidy či kešu oriešky, zelená zelenina, koreňová zelenina, cesnak či sója. Tieto potraviny rovnako prospievajú aj ženským intímnym orgánom. Obmedziť treba naopak mastné, ťažké jedlá ako aj sladkosti.


Mohlo by vás tiež zaujať: Fakty a čísla: Takto vyzerá sex po štyridsiatke!


Riskantné bicyklovanie

Pohyb je rozhodne jednou z vecí, ktoré by ste nemali zanedbávať. Treba si však dávať pozor na aktivity, pri ktorých vzniká tlak na prostatu. Jednou z nich je aj obľúbené bicyklovanie. Vedci odporúčajú staviť na ergonomicky tvarované sedadlá, ktoré majú sklon mierne k zemi. Na škodu určite nie sú ani vypolstrované cyklistické nohavice. Čo najčastejšie počas jazdy sa postavte na pedále a nechajte svoj sed vydýchnuť.

Sledujte hladinu testosterónu

Hladina testosterónu u mužov začína klesať po štyridsiatke približne o jedno percento za rok. Ak vás znenazdania opustila túžba po sexe a ani vaša erekcia už nie je tým, čím bývala, je možné, že sa na vás prejavuje znížená hladina testosterónu. najlepšie, čo môžete urobiť je ísť k lekárovi, ktorý zistí, ako na tom ste a odporučí vám správnu liečbu. Ak pracujete na lepšej postave, rozhodne odolajte pokušeniu zlepšiť svoju postavu anabolickými steroidmi.


Mohlo by vás tiež zaujať: Zázračné „Viagra kondómy“: Pomôžu zlepšiť sexuálny život aj vám?


Obmedzte stres

Nepríjemné situácie, zahltenie rôznymi povinnosťami či už v práci alebo v domácnosti môže zapríčiniť, že sa erekcia alebo nedostaví vôbec, alebo nevydrží dostatočne dlho. Niekedy je to možno ťažké, ale problémy treba rozdýchať, aspoň chvíľami sa od nich odosobniť a relaxovať pri obľúbenej činnosti. Dlhotrvajúcejší stres totiž zapríčiňuje zvýšené hladiny hormónu kortizolu, ktorý znižuje hladinu testosterónu. Za normálnych okolností držia kortizol v tejto oblasti pod kontrolou enzými. Keď je ho však priveľa, začína hladina testosterónu klesať – a prejavovať  sa napríklad spomínanými problémami s erekciou.

Sledujte príbalové letáky

Doktor vám predpísal nové lieky a vy ich poslušne beriete bez toho, aby ste čo len mrkli do príbalového letáku? Robíte chybu. Mnoho liekov – od antidepresív až po medikamenty na vysoký tlak či cholesterol môžu mať ako vedľajší účinok negatívny vplyv na vašu erekciu. Ideálne je, ak sa na vedľajšie účinky spýtate priamo lekára hneď pri predpisovaní lieku. Ak ste na to pozabudli, nevadí. Zamierte k nemu ak by ste zaznamenali problémy s erekciou, opíšte mu svoj problém a spýtajte sa, či by vám nemohol predpísať niečo iné. Bez konzultácie však s liečbou neprestávajte.

Zdroj: isifa.sk, isifa.com, Maroš
Odporúčame