7 tipov na knihy, ktorým sa potešia najmä muži: Vyberú si z nich milovníci histórie, krimi, športu aj sci-fi

Tipy na knihy pre mužov

Z týchto tipov na knihy si vyberie každý muž (Zdroj: GettyImages)

Knihy patria medzi perfektný a najmä univerzálny darček. Dôležité je iba nájsť to správne dielo, ktorému by sa druhá strana mohla potešiť. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých tipov pre našich otcov, synov, manželov či priateľov.

Čas vlkov

Téma druhej svetovej vojny patrí v mužskej populácii k tým najvyhľadávanejším. O tom, čo sa dialo v Nemecku v roku 1945 hovorí práve kniha Čas vlkov. Vysvetľuje, ako sa z chaosu, v ktorom sa krajina zmietala, dá znovu vybudovať fungujúca spoločnosť.

(Zdroj: Martinus)

Karneval krýs

Jozef Banáš prichádza s novým románom. Autor svojím subjektívnym, avšak zaujímavým pohľadom na dnešok popisuje nové dejiny Slovenska. Za každou krízou sa podľa neho skrýva krysa.

(Zdroj: Martinus)

Do pekla a späť

Andreas Nikolaus Lauda, prezývaný aj skratkou Niki, bol rakúsky pilot Formuly 1, trojnásobný majster sveta z rokov 1975, 1977 a 1984. Jeho kariéra má mnoho neuveriteľných momentov, ktoré zachytáva práve táto kniha. Hovorí o Laudovi nielen ako o pretekárovi, ale aj o silnej osobnosti.

Nadácia a Zem

Ak máte doma milovníka sci-fi a vesmíru zároveň, táto novinka ho rozhodne zaujme. Ide už o piatu časť úchvatnej série, ktorá sa považuje za klasiku svetovej literatúry. Kniha má až 520 strán, ale je natoľko pútavá, že ju zhltnete raz-dva.

(Zdroj: Martinus)

Keď detstvo bolí

Situácie, radosti aj trumy z detstva si nesieme so sebou do dospelosti všetci rovnako. Ak badáte na sebe pocity hnevu, osamelosti, zrady alebo opustenia, siahnite po tejto úžasnej knihe. Prelomte ľady v tom, že muži sú bezcitní a zaujímajte sa o seba. Vďaka tejto knihe sa dozviete, že váš problém môže tkvieť v detstve a to presne u jedného z rodičov.

(Zdroj: Martinus)

Will

Je celosvetovo známy, rešpektovaný a na konte nemá žiadny veľký škandál. To, kde je, ho stálo mnoho úsilia. Prečítajte si pútavé dielo o Willovi Smithovi. Krok po kroku sa odhaľuje jeho detstvo, dospievanie aj neskoršia sláva. Kniha je napísaná v spolupráci s Markom Mansonom, ktorý stojí za bestsellerom Jemné umenie mať veci v paži.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Zvláštny názov, no o to lepší príbeh: Tieto netradičné knihy stoja za prečítanie!
(Zdroj: Martinus)

Tajomný závoj

Fantastický a uznávaný autor Dominik Dán prichádza s ďalšou knihou, ktorá nesie názov Tajomný závoj. Dej sa odohráva v novom demokratickom režime, v ktorom sú drogy a prostitúcia. Detektívi budú mať plné práce s tým, aby odhalili, kto stojí za novou brutálnou vraždou.

(Zdroj: Martinus)

 

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame