Ako nastoliť jesennú atmosféru u vás doma? Inšpirujte sa jednoduchými dekoráciami

Jesenné dekorácie

Jeseň je plná farieb, preneste ich aj do interiéru (Zdroj: GettyImages)

Existujú dva typy ľudí. Tí, ktorí sa na príchod jesene tešia, a tí druhí, zamračení ako jesenné počasie. Prvá skupina vidí v jeseni pestré farby, vôňu pečených gaštanov a nohy zabalené v huňatej deke, v ruke šálku čaju. Druhá skupina vidí topánky zmáčané dažďom, tmavú oblohu a nepohodlné vrstvy oblečenia. Nech už patríte k jednej či druhej, jesennú atmosféru si vždy môžete spríjemniť dekoráciou podľa svojho vkusu. Tu je pár inšpirácií, ako na to.

Ako docieliť, aby z vášho domu sálala jesenná atmosféra?

Nastoliť jesennú atmosféru môžete aj bez toho, aby ste museli kupovať hromadu nových vecí, ktoré potom počas roka nevyužijete. Spomeňte si na všetky predmety, ktoré sa spájajú s jeseňou. Ako prvé vám na um zrejme prídu tekvice. Niet divu, tekvice k jeseni neodmysliteľne patria a ich vyrezávanie je v niektorých rodinách tradíciou. No nemusí ísť len o veľké tekvice v podobe strašiakov. Využite i malé ozdobné tekvičky v rôznych farbách a tvaroch.

Farby jesene v interiéri

K jesennej atmosfére sa dá priblížiť i bez tekvíc. Začnite farbami. S jeseňou sa spájajú odtiene oranžovej, žltej, červenej či hnedej. Skúste dekoratívne predmety a doplnky ladiť do týchto farieb a budete k jeseni o krok bližšie. Vyhýbajte sa sviežim zeleným farbám.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Diana Sorial | Homemaking (@somewhere_athome)

Využite, čo príroda ponúka

Okrem farieb využite poklady prírody, sú originálne a zadarmo. Rôzne halúzky, konáre, gaštany či sušené lístie. Na konáre viete zavesiť rôzne predmety a vytvoriť z nich girlandu alebo veniec na dvere. Navyše sú univerzálne v tom, že ich viete využiť aj počas Vianoc alebo Veľkej noci. Len vymeníte gaštany za vajíčka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sinéad and Carol (@pommomswreaths)

Prestrite si jeseň

Jedálenský stôl je ideálne miesto, kde môžete upozorniť na výzdobu. Pripravte si obrúsky či kuchynské podložky v jesenných farbách, pridajte drevené elementy, sviečky, šišky alebo gaštany. Doprostred stola postavte kyticu zo sušených kvetov a jeseň je razom na stole.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa China Blue (@chinablue_home)

 

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP Kvetináče z piesku, ktoré vám budú všetci závidieť: V obchode ich len tak nenájdete, sú jedinečné

Sviečky sú vždy dobrý nápad

Sviečky vedia ozvláštniť každú výzdobu či interiér. Nezáleží na tom, aké je ročné obdobie. Pekne sa budú vynímať v lampášikoch v mosadzných farbách, ktoré viete využiť aj inokedy počas roka. Jesennú atmosféru môžete podporiť tým, že si zaobstaráte sviečky s „jesennými“ vôňami. Na trhu už nájdete napríklad sviečky s vôňou škorice, badiánu, chai latté či muškátovým orechom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @pump.kin.sp.ice

Niečo strašidelné

Ak by vás neoslovila elegantnejšia výzdoba, prípadne máte menšie deti, môžete staviť na halloweenskú tému. Sviatok Halloween ide ruka v ruke s jeseňou. Máte skvelú príležitosť popustiť uzdu svojej fantázie a skúsiť niečo bláznivé. Môžete si vytvoriť celý halloweensky kútik v niektorej časti domu alebo len sem-tam rozhodiť pavúky, strašidlá či netopiere. Navyše máte výbornú príležitosť vyhovoriť sa, že tá pavučina v kúte izby je súčasťou dekorácie.

Meníte v interiéri farby a dekorácie s príchodom nového ročného obdobia?

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame