Poznáte tieto problémy aj vy? Hit zo Slovenska pomohol už stovkám ľudí

opaľovanie panakeia

Vďaka prírodnej kozmetike môžete dosiahnuť krásne opálenie. (Zdroj: Getty Images)

To posledné, čo chcete počas letnej dovolenky riešiť, je začervenaná či spálená pokožka od slnka. Ak ju chcete zachovať zdravú a krásne hnedú, nepodceňujte prípravu na opaľovanie a výber kvalitnej kozmetiky. Prípravky, ktoré vyrábajú šikovní Slováci z kopaníc, riešia nielen následky spálenej kože, ale aj samotné opaľovanie a ošetrenie po slnení. Navyše sa nemusíte báť toho, ako bude reagovať vaša koža – kozmetika je totiž úplne prírodná!

Prvotným impulzom na výrobu prírodnej kozmetiky, ktorá by ľuďom dokázala pomôcť s viacerými problémami, boli práve alergia na slnko a pigmentové škvrny. Erika Bundalová z rodinnej firmy Panakeia vytvorila unikátne prírodné kombinácie, ktoré pomohli nielen jej, ale neskôr aj stovkám ďalších ľudí. Zo slovenskej kozmetiky sa tak stal hit, vďaka ktorému sa nielenže krásne opálite, ale bronzová pokožka vám navyše dlho vydrží. A to aj v prípade, že máte niektorý z nasledujúcich problémov.

Neviem sa opáliť do hneda

Veľa problémov s opaľovaním vzniká pre citlivú pokožku, ktorá sa rýchlo spáli a namiesto zhnednutia sčervenie. To môže spôsobiť nepríjemnosti, najmä ak ste sa plánovali slniť niekoľko dní po sebe. Príroda však ponúka šikovné riešenie – ak neviete dosiahnuť prirodzený bronzový tón, mali by ste siahnuť po aktivátore opálenia so zložkou urucum. Vašu kožu pripraví na opaľovanie tým, že stimuluje tvorbu melanínu. Vysoký obsah betakaroténu zasa zabezpečí prirodzené a rýchle zhnednutie. Pokožku tiež ochráni pred škodlivým ultrafialovým žiarením a bojuje proti jej starnutiu.

Viac prípravkov s urucum

Opaľujem sa veľmi pomaly

Ležať niekoľko hodín na slnku bez toho, aby ste následne videli nejaký efekt, tiež nie je príjemné. Niektoré typy pokožky jednoducho potrebujú dlhšie slnenie na to, aby dosiahli krásne opálenie. V tom prípade vám opäť pomôže príroda v podobe orechového oleja. Obsahuje ho napríklad aktivátor opálenia Orešák, ktorý podporí rýchle zhnednutie pokožky. Olej z vlašských orechov pritom dodá pokožke sýty, žiarivý vzhľad a zabezpečí krásne a rovnomerné opálenie. Zatiaľ čo kokosový olej pokožku vyživí a ochráni, extrakt zo zlatej riasy sa postará o anti-age efekt.

Viac prípravkov Orešák

Opálenie mi rýchlo zmizne

Vrátiť sa z dovolenky s krásnym opálením je však len polovica úspechu. Každý z nás totiž chce, aby mu čokoládový odtieň vydržal čo najdlhšie. V tomto prípade pomôže len správna každodenná starostlivosť, v rámci ktorej majú svoje nezastupiteľné miesto oleje po opaľovaní. Prírodné zložky v Slnečnom bozku opálenú pokožku ošetria a zanechajú ju jemnú, zamatovú a žiarivú. Olej navyše krásne vonia, takže budete mať malú dovolenku zakaždým, keď si budete telo ošetrovať.

Viac prípravkov po opaľovaní

Ľahko sa spálim, čo robiť?

Spálená koža, ktorá štípe a je extrémne bolestivá na dotyk, dokáže pokaziť aj tú najkrajšiu dovolenku. Ak máte tento typ pokožky, je dôležité, aby ste sa vyvarovali slnka v poludňajších hodinách medzi 11.00 a 15.00 h a natierali sa vysokým ochranným faktorom.

Ak ste sa však už spálili, je dobré mať poruke kozmetiku, ktorá vám začervenanú pokožku ošetrí a vylieči. V týchto prípadoch pomáha najmä Aloe vera – olej aj šťava z tejto rastliny prinášajú spálenej koži okamžitú úľavu a pôsobia blahodarne. Dvojfázový sprej po opaľovaní Hydro-oil obsahuje aj overený panthenol, kyselinu hyalurónovú, vďaka ktorej bude pokožka hebká a pružná, či vitamín C, ktorý poskytuje dodatočnú ochranu pred poškodením kožnej bariéry. 

Vyskúšajte kozmetiku od firmy Panakeia aj vy!

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame