Počasie pod kontrolou: Plánujete si zaobstarať domácu meteostanicu? Toto si všímajte pri jej výbere!

Vzdialený prístup umožňuje užívateľom prezerať údaje z meteostanice odkiaľkoľvek, a to prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača (Zdroj: Freepik/RSplaneta)

Domáce meteostanice sú malé inteligentné zariadenia, ktoré vás informujú o teplote vzduchu, vlhkosti v miestnosti a vonku, a mnohých iných faktoroch predtým, než sa vyberiete von. Tieto zariadenia zažívajú opäť návrat do domácností, najmä vďaka svojej praktickosti. Ak sa rozhodnete zaobstarať si niektorú z ponúkaných na trhu, mali by ste si prejsť najskôr tieto aspekty.

Čo to je?

Meteostanica je dvojdielne zariadenie s niekoľkými senzormi. Tie sú umiestnené vonku, pričom vysielajú informácie do časti s displejom, ktorá je umiestnená dnu.

Na trhu sú v súčasnosti mnohé meteostanice s rôznymi funkciami, preto je potrebné dôkladne zvážiť výber tej pravej pre vás.

Aké funkcie ponúka domáca meteostanica?

Základom je teplota vzduchu, zrážky a vlhkosť ovzdušia. Niektoré, rozšírené, verzie ponúkajú aj ďalšie funkcie, ako napríklad východ a západ slnka, fázy mesiaca, UV index či slnečné žiarenie.

Preto je pred kúpou dobré zvážiť svoje priority a možnosti, aby ste vybrali tú vhodnú. Premyslite si, či potrebujete poznať všetky hodnoty. Niektoré funkcie sú takpovediac prémiové, a premieta sa to aj do finálnej sumy, ktorú za meteostanicu zaplatíte.

Displej

Mal by poskytovať informácie, ktoré sú na prvý pohľad ľahko zrozumiteľné a dá sa s nimi pracovať. Do úvahy tiež vezmite veľkosť konzoly displeja, ale aj to, či členovia domácnosti nepotrebujú väčší displej pre ľahšiu čitateľnosť.

Niektoré domáce meteostanice ponúkajú možnosť podsvietenia, čo oceníte najmä vo večerných hodinách, alebo počas leta niekde vonku na terase.

Vzdialený prístup

Vzdialený prístup umožňuje užívateľom prezerať údaje z meteostanice odkiaľkoľvek, a to  prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača.

Vzdialený prístup však patrí k prémiovým funkciám, a preto nie je súčasťou štandardnej výbavy všetkých domácich meteostaníc. Preto si skontrolujte informácie o vami vybranom produkte, ak je pre vás aj táto funkcia dôležitá.

Spôsob nabíjania

Väčšina meteostaníc je napájaných pomocou batérií, čo je jedna z výhod, keďže sa nemusíte trápiť napájaním zo zásuvky pomocou kábla.

Ďalšie alternatívy na trhu sú napríklad s integrovanou batériou na dobíjanie či zariadenia s plochou batériou.

 

Sledujte nás aj na Facebooku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame