Ako nosiť balerínky? Hit tejto sezóny buď milujete, alebo nenávidíte!

Balerínky

Na trhu nájdete nespočetné množstvo strihov, druhov a farieb balerín (Zdroj: GettyImages)

Baleríny sú bezpochybne najpohodlnejšou obuvou. Vedeli ste však o tom, že sa objavili už v 16. storočí? Nosili ich nielen na panstve, ale aj medzi obyčajným ľuďom, a boli veľmi obľúbené. Svojej obľube sa tešia aj v súčasnosti, a my sa ani nečudujeme! Ide o univerzálnu obuv, ktorá sa hodí na mnohé príležitosti, ale aj na bežný deň. Vyzerajú super, sú pohodlné a praktické… Čo viac si priať?

Kúsok pre každú ženu

Hodia sa takmer ku každému štýlu – či už preferujete športové, ležérne, bohémske alebo retro looky. Na trhu nájdete nespočetné množstvo strihov, druhov a farieb balerín, ktoré ulahodia každej módnej dive. Stačí si zvoliť správnu veľkosť, aby vám boli pohodlné, a môžete vyraziť do mesta či do práce!

Veľké vs malé nohy

Určite nie! Nemusíte sa báť, že ak nemáte konfekciu topánky 37, budete pôsobiť zle. Väčšie čísla, pokojne aj 41, nemusia pôsobiť ako lode, pokiaľ zvolíte správny strih! Ten je alfou a omegou, ktorá dokáže zázraky na počkanie. Ak máte teda väčšiu nohu, siahnite po okrúhlej špičke, ktorá nohu opticky zmenší. Špicaté balerínky nechajte ženám, ktoré potrebujú nohu predĺžiť, pretože tento strih väčšej nohe nelichotí.

Nesmrteľná koža

Koža je materiálom, ktorý je príjemný na nosenie, a zároveň necháva dostatočnú priedušnosť pokožke. Kožené topánky sú to najlepšie, čo môžete svojim nohám dopriať, najmä pri celodennom nosení.

Platí to aj pre balerínky. Pokiaľ si ich zaobstaráte v nejakom neutrálnom odtieni (a nemusí to byť nutne len čierna) a jednoduchom minimalistickom dizajne, môžete ich jednoducho ladiť k outfitom. Budete mať istotu, že ich vynosíte. Dobre padnúce balerínky sa hodina na rande, do mesta, ale aj do práce.

Telová klasika ako pri lodičkách

Mať balerínky telovej farby je na nezaplatenie! Okrem toho, že sa skvelo kombinujú, dokážu opticky predĺžiť nohu, čo sa skvelo hodí v prípade, pokiaľ nepreferujete topánky na opätku. Nemusíte však zostať len pri neutrálnych tónoch. Pokiaľ máte dostatok odvahy, môžete si zaobstarať pár v pastelových tónoch, ktoré sú túto sezónu v kurze!

Rozmanitosť štýlov

Cítite sa dobre v maxi šatách, no nosíte ich prevažne so sandálikmi? Tomu môže byť koniec. Skúste siahnuť po balerínkach, ktoré doplňte o prútenú kabelku, prípadne košík. Vykúzlite tak rustikálny mestský štýl, ktorý si zamilujete.

Ak naopak túžite byť divou, siahnite po objemných volánoch (napríklad na šatách či blúzke), ku ktorým sa tiež hodia jemné, a veľmi ženské, balerínky. Francúzsky šarm dosiahnete kombináciou balerínok, rifľoviny a tvídu. Rifľová sukňa, jednoduchý top, tvídové sako, a ste šik! Potom už len stačí zo skrine vytiahnuť jednoduché balerínky a môžete ísť do sveta.

Nosievate balerínky?

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame