Test farby na obočie: Za pár eur si doma upravíte obočie ako od kozmetičky!

test-farba-na-obocie

Našli sme produkt, ktorý ocenia nielen zaneprázdnené ženy (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Zvyšujúce sa ceny služieb či nedostatok voľného času – to všetko nás ženy občas núti odsunúť starostlivosť o zovňajšok na druhú koľaj. Aj vy nad návštevou kozmetičky len mávnete rukou? Kvôli upravenému obočiu k nej utekať nemusíte. Otestovali sme farbu, s ktorou to hravo zvládnete aj samy v pohodlí domova.

Upravené obočie nemusí stáť majetok

Farbu na obočie sme si predtým doma nikdy nenanášali. Buď sme príležitostne zašli ku kozmetičke na jeho úpravu a farbenie alebo sme to nechali v rukách prírody. Farba na obočie je však bežne dostupná aj v drogériách. My sme si vybrali súpravu na farbenie obočia a rias v tmavohnedom odtieni od značky Beauty Lash. Obstarávacia cena bola 9,95 €.

test-farba-na-obocie
(Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Jednoduchý obal ukrýval zrozumiteľný návod

Keďže sme s podobným produktom doteraz nemali skúsenosť, pred jeho prvým použitím nás sprevádzal menší rešpekt. Spoliehali sme sa teda na obal a dúfali sme, že vo vnútri škatuľky sa bude nachádzať zrozumiteľný návod. Našťastie, naše očakávania sa potvrdili. Návod bol vo viacerých jazykových verziách, nechýbala ani slovenčina. Bol ľahko čitateľný, zrozumiteľný a presný. Samotný obal nás nijako neohúril, ale ani nesklamal. Išlo o klasickú papierovú škatuľku s vyobrazeným okom a obočím.

test-farba-na-obocie
(Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Postup hravo zvládne každá dáma

Po preštudovaní návodu sme sa vrhli na to. Škatuľka obsahovala plastovú časť, v ktorej boli dve tuby – bielej a čiernej farby. Okrem toho bola súčasťou balenia aj kefka na obočie a plastová kefka. Tu by sme radi uviedli, že plastová kefka by mohla byť nahradená niečím praktickejším. Dalo sa však pracovať aj s tým, čo bolo k dispozícii.

Najskôr sme si obočie umyli a nechali vyschnúť. Nasledovalo prečesanie kefkou a aplikácia z prvej tuby. Išlo o bezfarebný gél, ktorý sme si vytlačili do plastovej časti a pomocou plastovej kefky sme ho naniesli na obočie. Počkali sme zhruba päť minút. Z obočia sme potom pomocou suchého kozmetického tampónu tento gél zotreli.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST slaných čipsov: Jedna značka nepoužíva ani skutočné zemiaky, zloženie bolo šokujúce!

 

test na obocie
(Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Do plastovej časti sme vytlačili aj druhú tubu. Je priesvitná, avšak na naše prekvapenie okamžite po kontakte s chĺpkami na obočí sa zafarbila. Neľakajte sa, farba je tmavohnedá až čierna. Poctivo sme tým zafarbili chĺpky a v závislosti od želanej intenzity sme to nechali pôsobiť. V našom prípade to bolo 6 minút na každé obočie.

Farbu z obočia sme za pomoci navlhčeného tampónu  poriadne zotreli. Pre istotu sme obočie pretreli aj trochou krému, aby nebolo vysušené. Fungovalo to výborne. Obočie pôsobilo o poznanie tmavšie a upravenejšie. Nabudúce by sme gél nechali pôsobiť aj 8 – 10 minút. Výsledný efekt by bol možno ešte o čosi badateľnejší. Na druhej strane, niekedy je lepšie  mať obočie zafarbené slabšie, ale o to prirodzenejšie.

Ako dlho zafarbenie vydržalo?

Takto upravené obočie nám vydržalo približne dva až tri týždne. Myslíme si, že to je veľmi dobrá doba, najmä ak vezmeme do úvahy každodenné odličovanie a umývanie tváre. Navyše, produkt by nám mal vystačiť zhruba na osem aplikácií, čo je v prepočte iba niečo cez jedno euro za nafarbenie. Uznajte, takúto cenu nedostanete v žiadnom salóne.

test farby na obocie
Čo poviete na výsledok? (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Naše hodnotenie

Súprava na farbenie obočia a rias od Beauty Lash nás pozitívne prekvapila z hneď niekoľkých uhlov pohľadu. Príjemná cena, jednoduchá manipulácia a aj efekt s dostatočnou výdržou, čo viac si želať? Po prvotnej skúsenosti sme sa rozhodli, že si túto farbu nanesieme nabudúce aj na riasy. Mnohých dozaista poteší aj fakt, že výrobca tento produkt na obale deklaruje ako vegánsky.

Zrozumiteľnosť postupu: ⚫⚫⚫⚫⚫
Manipulácia: ⚫⚫⚫⚫⚫
Efekt: ⚫⚫⚫⚫⚪
Výdrž: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST Fazuľky v paradajkovej omáčke: Známa značka nás chuťou sklamala, cena nerozhoduje

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame