Ako si rozžiariť pleť pred veľkou udalosťou?

Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť (Zdroj: Pressmaster/shutterstock.com)

Ženy žijúce v 21. storočí sú veľmi zaneprázdnené. Často im nezostáva čas na pravidelnú starostlivosť o seba alebo dokonca návštevy kozmetičky. Veľa aktivít, stres, málo spánku, život v neustálom zhone, ale aj nevhodná strava. To všetko v kombinácii s nepriaznivým vplyvom vonkajších faktorov ako smog, vietor, mráz, slnečné lúče a znečistenie zhoršuje vzhľad pokožky.

V dôsledku toho sa pokožka stáva zemitou, sivou, sčervenenou, objavujú sa vrásky či tmavé kruhy pod očami. Bez ohľadu na ročné obdobie by každý z nás chcel pred dôležitým podujatím vyzerať výnimočne. Najčastejšie stojíme pred výberom produktov, ktoré našej pleti dodajú za krátky čas WOW efekt! Nemusíte ho hľadať ďaleko, pretože správne postaraná pleť je tým najlepším podkladom pod make-up. Produkty bohaté na správne ingrediencie dokážu zmeniť našu pleť v priebehu noci.

Starostlivosť o pleť na poslednú chvíľu pred veľkou udalosťou pozostáva z niekoľkých činností, ktoré rozžiaria pleť v okamihu. Prináša okamžité ošetrujúce účinky a možno ju vykonávať nielen pred veľkou udalosťou, ale aj kedykoľvek, keď sa chceme cítiť dokonale. Začať však treba drogériou hebe, kde kúpite všetky potrebné produkty.

Čistenie pokožky

Správna príprava pleti pred veľkou udalosťou by mala začať čistením. Odstránenie zrohovatenej epidermy dodá pokožke svieži vzhľad a ďalšie produkty, ktoré na ňu nanesieme, budú pôsobiť lepšie. Podľa typu pleti by ste si mali zvoliť správnu formu očistenia. Najbezpečnejšou možnosťou pre normálnu a zmiešanú pleť bude peeling s abrazívnymi časticami. Ak mate suchou a citlivou pleť by ste na čistenie mali siahnuť po enzýmových peelingoch. Alternatívou k peelingom sú čistiace masky na báze ílu.

Starostlivosť o pleť pod očami

Krásny očný make-up je nanič, keď máme tiene alebo vačky pod očami. Preto sa oplatí aj o jemnú pokožku okolo očí komplexne starať. Práve tu sa dokonale hodia omladzujúce a obnovujúce elasticitu očné náplasti. Medzi hlavné úlohy tohto produktu patrí: predchádzanie tvorbe vrások, hĺbková hydratácia, výživa, spevnenie, rozjasnenie a starostlivosť o citlivé očné okolie. Vďaka správne vybraným zložkám, ktoré prenikajú hlboko do pokožky, náplasti revitalizujú a zlepšujú stav pokožky.

Čisetnie pokožky
Čisetnie pokožky (Zdroj: Prostock-studio/shutterstock.com)

Hydratácia

Hydratácia pokožky je základom jej krásneho vzhľadu. Látky ako kyselina hyalurónová v kozmetike sa používajú nielen na hydratáciu pokožky, ale aj ako prírodná výplň. Efektom použitia kyseliny je hladká, žiarivá a napnutá pokožka. V situácii, keď nám záleží na rýchlom účinku, odporúčame prípravok s vysokou koncentráciou hydratačnej látky. Vďaka správnemu množstvu kyseliny hyalurónovej maska dodáva efekt oddýchnutej, zdravej a žiarivej pleti.

Za žiarivý vzhľad pleti, po ktorom všetci túžime, vďačíme vitamínom. Vitamín C, ako aj vitamíny E a A sú všetkým dobre známe a majú úžasný revitalizačný, hydratačný a omladzujúci účinok na pokožku. Výber správneho výrobku s vitamínmi má okamžitý účinok na pokožku.

Použitie kombinácie vitamínov pred dôležitou udalosťou rozžiari a napne pleť, vyrovná farbu a vyhladí jemné mimické vrásky. Pri starostlivosti o pokožku okolo očí by ste na to nemali zabúdať. Na hydratáciu, rozjasnenie a vyhladenie v krátkom čase sa oplatí použiť náplasti na oči s komplexom vitamínov C, A a E, ktoré zabezpečia okamžitý efekt oddýchnutej pleti.

Maska last minute

Jedinečným druhom masiek sú takzvané „banketové masky“. Za svoju jedinečnosť vďačia svojmu výraznému účinku. Sú tak koncentrované, že ich použitie pred samotným odchodom von zabezpečí dostatočný účinok. Vďaka tomu sú ideálnou voľbou „last minute“. Tieto typy masiek obsahujú intenzívne zložky, ktoré účinkujú už za niekoľko minút.

Pri dlhšom používaní takýchto masiek môžeme zaznamenať výraznú redukciu vrások, zhrubnutie a lifting pleti, preto sa oplatí nakúpiť ju skôr a vykonať túto kúru viackrát. Pre posilnenie efektu môžeme masku začať používať týždeň pred plánovanou udalosťou a používať každé 2-3 dni.

Správne upravená pleť je základom každého make-upu. Ak začneme s prípravami na dôležitú udalosť 2-3 dni vopred, efekt vytiahnutia toho najlepšieho z pokožky nebude ťažké dosiahnuť. Stojí za to vybrať si spoľahlivé, dobre koncentrované produkty, ktoré budú pôsobiť okamžite a zabezpečia nám žiarivý vzhľad počas celej noci!

Zdroj: PR článok
Odporúčame