Ako zariadiť predsieň? Držte sa týchto rád!

Vstupná chodba

Predsieň je prvou miestnosťou, s ktorou prichádzame do kontaktu (Zdroj: GettyImages)

Či už zariaďujete nový domov, rekonštruujete alebo len máte chuť zmeniť niečo v interiéri, zrejme ide predsieň do úzadia. Nie je to zvláštne? Práve predsieň je totiž prvou miestnosťou, s ktorou prichádzame do kontaktu, keď vstúpime do nášho či cudzieho domova.

Aj na základe toho by ste jej mali venovať o to väčšiu pozornosť. Pri jej zariaďovaní existuje niekoľko pravidiel, ktoré by ste mali dodržiavať alebo aspoň zvážiť. Aké sú to?

Čistá a voňavá predsieň

Nie nadarmo sa hovorí, že prvý dojem môžete urobiť iba raz. Od toho, ako na nás zapôsobí predsieň, sa bude odvíjať vnímanie celej domácnosti. Ako prvé, čo si všimnete pri vstupe do predsiene nie je nábytok ani farebnosť, ale celkový pohľad na to, či je priestor uprataný a pôsobí vzdušne.

Druhým, rovnako dôležitým prvkom je vôňa. Zrejme nám dáte za pravdu, že lepšie ako vôňa po vysmážaných rezňoch zapôsobí krásna vôňa škorice či vanilky. Osvedčenou voľbou je osviežovač do zásuvky, pri ktorom si môžete nastaviť intenzitu vône.

Úložný priestor aj lavica

Ruka v ruke s čistotou ide dostatočný úložný priestor, ktorý skryje všetky kabáty. Trendom sú takzvané walk in šatníky, z módy však nevyšli ani mimoriadne praktické vstavané skrine až po strop. Pri nich si však dajte pozor na to, aby ste neprekombinovali množstvo drevo dekorov.

Okrem toho siahnite aj po dizajnovom stojane či vešiaku na kabáty, ktorý budú môcť využiť návštevy. Samozrejmosťou by mala byť pohodlná lavica na obúvanie sa. Ak sa vám do chodby nezmestí, siahnite aspoň po menšej taburetke.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hprojekty (@hprojekty)

Farebná paleta v chodbe

Podľa toho, aký priestor máte k dispozícii, sa môžete hrať s farebnosťou. Vo všeobecnosti však platí, že by predsieň mala byť svetlá. To však neznamená, že nemôžete siahnuť aj po farbách.

Ak vám to veľkosť predsiene umožňuje, zvoľte trendovú smaragdovú, modrú alebo pokojne aj čiernu farbu na jednu stenu. Zvyšné steny však už ponechajte biele. Krokom vedľa nebudú ani nestarnúce tehly, moderné ozdobné lišty alebo drevené panely či lamelová stena.

Zrkadlo pre zväčšenie priestoru

Pri odchode z domu asi každý z nás skontroluje svoj výzor. To isté platí aj v prípade príchodu domov. Odložíme kabáty, vyzujeme topánky a pozrieme sa do zrkadla.

Okrem toho vám však zrkadlo pomôže zväčšiť priestor a ak ho zvolíte dostatočne zaujímavé, môže na seba prevziať funkciu najvýraznejšieho prvku, ktorý si žiada aj táto miestnosť. Zaujíma vás, čo je trendy? Stále sú to veľké okrúhle či asymetrické oválne zrkadlá v tenkom ráme alebo bez neho.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Katie (@the.home.affair)

Netradičný prvok na oživenie

Predsieň by mala byť ako predkrm k celému interiéru. Zariadená ruka v ruke v štýle zvyšku domova. Zabudnúť by ste preto nemali ani na doplnky. Skúste aspoň jeden z nich vybrať taký, ktorý dodá celému priestoru svojský charakter a originalitu. Môže to byť napríklad jedinečný stojan na dáždniky, zaujímavý koberec, váza, spomínané zrkadlo alebo niečo, čo si vyrobíte sami.

Veľa domácností má práve na chodbe skrinku s rozvodmi a elektrickými ističmi, ktorá pôsobí ako päsť na oko. Ukryte ju pod hand made výtvor, akým je napríklad kruh z lana. Ďalším variantom môže byť stará truhlica, ktorá bude slúžiť ako odkladací priestor a lavica zároveň. Majte však na pamäti, že v jednoduchosti je krása a s doplnkami to rozhodne neprežeňte.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame