Toto by ste mali stihnúť do konca decembra: Budete mať zo seba lepší pocit!

Zorganizujte si čas, ktorý venujete len deťom a svojej polovičke (Zdroj: Freepik/Drazen Zigic)

Odchod starého roka môže byť niekedy sprevádzaný melanchóliou a smútkom. Ak plánujete uzatvoriť ďalšiu kapitolu v pokoji, no niečo vám k tomu chýba, mrknite sa na zoznam vecí, ktoré sme pre vás pripravili. Jednotlivé body by vám eventuálne mohli vylepšiť sviatočnú náladu a vy tak môžete privítať rok 2024 s čistým štítom.

Prejavte vďaku

Napíšte si list, v ktorom poďakujte za všetko, čo ste prežili. Spomeňte to čo vás posilnilo, ale aj zlomilo. Budete tak mať zhmotnenú predstavu o tom, čo všetko ste dokázali. Poďakovať môžete komukoľvek, nemusíte nutne len Bohu. Obráťte sa napríklad aj na blízkych či priateľov.

Stretnutie s priateľmi

Pozvite priateľov na mini predvianočnú oslavu. Doprajte si dobré jedlo, nápoj alebo koláčiky, ktoré už máte napečené. Urobte si však službu a pozvite len tých, ktorých chcete (a nie tých, ktorých „musíte“). Určite vám dobre padne, ak si na seba urobíte v predvianočnom období trochu času a strávite príjemný večer.

Plánujte

Naplánujte si veľké veci v roku 2024. Dovolenka, prestavba, maľovanie, stavanie altánku, sťahovanie… Všetko, čo vie narušiť každodenný rytmus života. Neprekvapí vás to potom ani finančne, ani organizačne.

Pustite emócie von

Nehanbite sa plakať. Rok určite priniesol aj momenty, ktoré neboli veselé. Neignorujte ich, netvárte sa, že sa to nestalo. Vypustite na povrch smútok a zlosť, uľaví sa vám. Pokojne si jednotlivé body aj spíšte na papier, môžete ho potom napríklad spáliť.

Myslite na blízkych

Zatelefonujte najbližším, venujte im pozornosť, porozprávajte sa. Alebo im pošlite pohľadnicu, ideálne personalizovanú (môžete ju aj vyrobiť s deťmi). Je to malý nenápadný skutok, no zaručene poteší…

Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

Obráťte sa na charity či organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi. Určite ste pri vianočnom upratovaní vytriedili kopec nepotrebných vecí, ktoré by mohli ešte niekoho potešiť. Dobro treba konať stále, nie len na Vianoce…

Čas s rodinou

Zorganizujte si čas, ktorý venujete len deťom a svojej polovičke. Nerobte si zo sviatkov strašiaka, ale nalaďte sa na ne. Môžete spolu upratať domácnosť, pripraviť sviatočnú hostinu, ísť navštíviť blízkych či stráviť čas v lese. Hlavné je, že budete spolu.

Kresťanské tradície

Aj keď nie ste zarytými veriacimi, dajte šancu polnočnej omši. Vianoce sú zázrak, choďte si užiť pravú atmosféru do kostola. Zažiť Tichú noc v prítmí kostola je jeden z najsilnejších zážitkov počas adventného obdobia. Nasajte lásku, pokoru a empatiu, tej býva v ovzduší celkom dosť!

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku
 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame