Chýbali vám počas pandémie vianočné trhy? V bratislavskom Starom Meste sa už čoskoro začnú!

muž a žena na trhoch

Po dvojročnej prestávke budú v Starom Meste opäť vianočné trhy (Zdroj: Freepik/gpointstudio)

Ak si aj vy spájate vianočné obdobie s návštevou tradičných trhov, máte dôvod na radosť. Po dvoch rokoch, kedy sme si ich nemohli naplno vychutnať, sa budú konečne znovu konať. Jedny z najznámejších, ktoré sa organizujú na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, privítajú svojich prvých návštevníkov už čoskoro.

Pokiaľ si nechcete nechať ujsť tento slávnostný zážitok, do kalendára si poznačte dátum 25. november. Vtedy sa totiž okrem otvorenia trhových stánkov môžete tešiť aj na rozsvietenie vianočného stromčeka. Nebude chýbať ani tradičný adventný veniec, ktorého sviece sa budú rozsvecovať počas predvianočných týždňov. Pre TASR to uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

„Vianočný strom budeme na Hviezdoslavovom námestí osádzať 16. novembra. Bude to smrek pichľavý, ľudovo nazývaný „strieborná jedlička“. Vysoký asi 14 metrov a je z bratislavského Nového Mesta,“ priblížil Števove.

Na vianočné trhy príde 29 predajcov a ďalšie dva stánky budú mať charitatívne organizácie. „Na Rázusovom nábreží tento rok stromček nebude z dôvodu slávnostného odhalenia a sprístupnenia protokolárneho miesta Hrob neznámeho vojaka,“ podotkol Števove.

Hneď na druhý deň budete môcť navštíviť aj ďalšie z bratislavských trhov. Po dvojročnej pandemickej pauze sa trhy vrátia aj do Petržalky. Na Námestí republiky budú prebiehať od 26. novembra do 22. decembra. Atmosféru umocní takmer desaťmetrový smrek zo Stupavy.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame