Uvažujete nad psíkom? Týchto 5 plemien je najvhodnejších do bytu

psi plemená do bytu

Aké sú najvhodnejšie plemená psov do bytu? (Zdroj: GettyImages)

Psík sa už od nepamäti považuje za najvernejšieho zvieracieho spoločníka pre človeka. Práve na Vianoce sa psy a šteniatka často stávajú živým darčekom.

Ak sa aj vy rozhodnete darovať psíka, dobre zvážte všetky pre a proti. Nezabudnite, že ide o obrovský záväzok, ktorý vám zmení život. Za zmienku stojí rozhodne aj fakt, že útulky sú plné psíkov, ktoré čakajú aj na vašu pomoc a na nový domov. Darujte lásku opusteným chlpáčom, odmenou vám bude verný kamarát na dlhé roky. Aké psie plemená sa hodia do bytu?

Nenáročný francúzsky buldoček

Nenáročný psík, ktorý je veľmi vhodný aj k deťom. Dožíva sa do 12 rokov a nevyžaduje dlhé prechádzky. Naopak, najlepšie mu je na gauči alebo v peliešku. Nepohrdne ani loptičkou alebo hraním sa so svojím majiteľom.

Vlasatý yorkšírsky teriér 

Nádherný psík, ktorého srsť je výnimočná tým, že neobsahuje podsadu a má charakter vlasu. Yorkšír miluje svojho majiteľa, maznanie sa a kratšie prechádzky. Chvíľu možno bude trvať, kým si na jeho prítomnosť zvyknete, pretože sa veľmi rád pletie pod nohy. Nemá problém ani s deťmi.

Rozkošný bavlníkový pes

Pri „bavlnke“, ktorú môžete poznať pod názvom Coton de Tuléar alebo aj madagaskarský bišónik, je fascinujúci vek dožitia. Pri dobrej životospráve sa toto plemeno môže dožiť až neuveriteľných 19 rokov. Dospelý psík váži do šesť kilogramov a nie je náročný na pohyb. Úplne mu postačí kratšia prechádzka.

Dokonalý spoločník Ši-cu

Možno ste o tom nevedeli, ale toto plemeno bolo vyšľachtené práve za účelom dokonalého rodinného spoločníka. Maličký psík, ktorý je vysoký maximálne 28 centimetrov, má dobrý vzťah k deťom. Nie je hlučný a nevyžaduje ani príliš veľa pohybu. Získa si vás vzhľadom aj povahou. Je to veľmi hrdé a sebavedomé plemeno.

Navždy verný útulkáč

Ak si nepotrpíte na psíka s rodokmeňom, darujte domov niektorému chlpáčovi z útulku. Pracovníci vám odporučia ideálneho spoločníka, hneď ako si vypočujú vaše požiadavky. Chcete dlhé prechádzky no na výchovu šteniatka sa necítite? Alebo by ste naopak uprednostnili túlenie sa na gauči s vyrovnanou povahou? Stačí si dohodnúť návštevu a je takmer isté, že vaše srdce si získa nejeden obyvateľ tohto zariadenia.

 Zdroj: plnielanu.sk, chovatelahospodar.sk
Odporúčame