Vedeli by ste predniesť príhovor bez slov? Anna Polívková to vie a je v tom naozaj výnimočná v predstavení Proslov

Anna Polívková predvedie svoju humornú show (Zdroj: Expres.cz)

Jedinečné predstavenie brnenského divadla Bolka Polívku – pohybový one woman stand-up ,,PROSLOV“ má premiéru na Slovensku 18.04.2023 v DK Pezinok. Dá sa predniesť predslov bez slov? Keď ide o takú nadanú herečku ako Anna Polívková, nielen, že je to možné, ale je to aj nesmierne pútavé! Inscenácia, v ktorej objavíme čaro zábavy a pohybu.

Originálny projekt divákov vťahuje do deja slávnostného večera ženy, ktorá si na javisku preberá pofidérnu cenu istého záujmového krúžku. Od začiatku predstavenia ju sprevádza len pes, ktorý s ňou na scéne ostáva behom celého Proslovu. Herečka a komička sa s humorom a sebairóniou stretáva so svojou večnou dilemou – vyjadrovať sa slovom má v popise práce často, ale nebolo by lepšie keby mlčala? Dokáže sa predsa vyjadriť aj inak, veď je diplomovaná špecialistka na pohybové divadlo.

Anna Polívková dodáva: ,,Docela nedávno jsem si uvědomila, že už je mi čtyřicet tři a že mi zbývá takových deset patnáct let vitálního pohybu. A tak jsem si uvědomila, že úplně nepoužívám svoje schopnosti, protože jsem začala dělat hodně mluvené divadlo, ale necítím se v něm jako v něčem, co bych opravdu uměla.“

Talentovaná Anna Polívková čerpá skúsenosti zo svojich štúdií

Autorkou a zároveň jedinou protagonistkou je talentovaná Anna Polívková, ktorá v dnešnej záplave módnych stand-upov často pochybnej kvality prináša divákom humornú show využívajúc svoje skúsenosti z konzervatória, z katedry nonverbálneho divadla na HAMU, či zo štúdia Medzinárodnej školy pohybového divadla Jackuesa Lecoqa v Paríži. V tomto predstavení jej hereckých kolegov nahrádzajú diváci. „U prvního vtipu víte, co se děje, když lidi nejsou s vámi,“ podotýka k interakcii s publikom. Výsledné predstavenie tak záleží aj na naladení obecenstva a jeho ochote spolupracovať.

Proslov môžete vidieť 18.4.2023 v DK Pezinok a vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.

Predstavenie divákov skvelo zabaví (Zdroj: Proslov)

Hodinová inscenácia plná gagov, pohybu, pantomimického a gestického herectva vznikla v spolupráci s divadlom La Fabrika a režijne sa na nej s autorkou podieľala Jana Burkiewiczová.


Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame