Chýbajú vám divadelné predstavenia? Vianočné rozprávky si môžete pozrieť online

divadelné predstavenie

Divadelné predstavenia si nasledovné dni budete môcť pozrieť online (Zdroj: Freepikstandret)

Vianoce sú o pár dní tu a skutočne ide o čas dobrých skutkov, pozitívnej nálady a šťastných chvíľ. Práve na posledný týždeň adventu pripravilo Štátne divadlo Košice (ŠDKE) online rozprávkový seriál. „Hoci sa umelci nemôžu stretnúť so svojimi divákmi naživo, čakanie na najkrajšie sviatky roka im spríjemnia priamo u nich doma,“ informoval za divadlo Svjatoslav Dohovič.

Štvordielnu hovoreno-hranú rozprávku Locko pripravili herci Činohry ŠDKE. Námet Antona Korenčiho do scenára spracoval Andrej Palko, ktorý rozprávku aj zrežíroval. Príbeh malého chlapca Locka z dnešných čias prerozprávajú Andrej Palko, Tomáš Diro, Matej Marušin, Jakub Kuka, Martin Stolár a Berry, ukáže ho František Balog.

Locka bude divadlo vysielať na svojom profile na sociálnej sieti a kanáli na videoportáli od pondelka do štvrtka (20. – 23. 12.) vždy o 10.00 h. ŠDKE tiež svojim priaznivcom sprostredkuje tradičný rozprávkový príbeh predvianočného obdobia, Luskáčika. Online vysielanie baletnej inscenácie pripravuje divadlo na stredu 22. decembra o 18.00 h.Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame