Schudnite moderne a jednoducho: Zapisujte si jedlá do aplikácie, toto sú tie najlepšie 3!

žena si zapisuje do mobilu

Predstavíme vám 3 aplikácie, na zapisovanie si svojho stravovania (Zdroj: GettyImages)

Na to, aby sme schudli, stačí dodržiavať dve zásady. Zdravá a vyvážená strava a dostatok pohybu. Jednoducho povedané, vzniknúť by mal kalorický deficit. Vďaka vymoženostiam tejto doby môže byť úprava váhy o niečo jednoduchšia, minimálne z hľadiska stráženia si jedálnička. Stačia na to aplikácie, ktoré vám pomôžu sledovať, čo ste vložili do úst a koľko to malo kalórií. Vyskúšajte niektorú z nášho zoznamu, oplatí sa to!

Kalorické tabuľky

Asi najznámejšia aplikácia na zapisovanie jedál. Dostupná je pre každé mobilné zariadenie a je aj v slovenskom alebo českom jazyku. Na začiatok zadáte svoje údaje ako sú vek, výška a aktuálna váha. Následne zadáte vami želanú cieľovú hmotnosť. Aplikácia vám tak vypočíta, koľko kalórií by ste denne mali prijať. Zapisovať si do nej budete všetko, čo zjete. Kalorické tabuľky to následne rozpočítajú na % tukov, bielkovín či sacharidov. Možno sa to zo začiatku bude zdať otravné, ale ľahko si osvojíte odhad veľkostí porcií a aj typy jedál, ktoré by ste mali konzumovať.

Náš tip: Oceňujeme možnosť skenovať čiarové kódy na potravinách! Vďaka tomu si ušetríte množstvo času.

Fooducate

Chcete začať zdravšie jesť, ale neviete, ako na to? Aplikácia Fooducate, ktorá je zadarmo, vás to naučí. Okrem klasického zapisovania jedál vám vie ponúknuť taktiež zdravšiu alternatívu k mnohým jedlám. Je jednoduchá, rýchla a prehľadná. Podobne ako pri kalorických tabuľkách, aj pri Fooducate viete skenovať čiarový kód z množstva potravín.

Zaujímavosťou je, že si do aplikácie tiež viete zapisovať napríklad vašu náladu, množstvo spánku ale aj pocit hladu. Vďaka tomu možno lepšie porozumiete vášmu telu.

MyFitnessPal

Našou treťou odporúčanou aplikáciou je známa MyFitnessPal. Je dostupná zdarma pre operačný systém iOS aj Android. Okrem zapisovania jedál sú tu tiež dostupné recepty. Oceňujeme, že si viete aplikáciu spárovať s množstvom ďalších zariadení, ako je napríklad Garmin či Fitbit.

Náš tip: Výhodou každej aplikácie je taktiež sledovanie množstva prijatých tekutín za deň. Môže to tak pomôcť tým, ktorí nepociťujú smäd alebo zabúdajú na pitný režim.


Objavte ešte viac zaujímavých článkov, receptov a videí!

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame