Banášová vymenila seriály za knihy: Vieme, čo má rozčítané

Adela Banášová

isifa

Slovenská moderátorka Adela Banášová (31) má v súčasnosti podľa vlastných slov „čítavé“ obdobie. „Mala som obdobia, keď som si ‚fičala‘ na seriáloch Big Bang Theory a How I Met Your Mother a dokázala som si pozrieť aj štyri časti za sebou, no teraz mám dojem, že sa potrebujem posunúť a mám rozčítané asi štyri knihy,“ povedala Banášová.

Moderátorka šou Let’s Dance, Test národa či Česko Slovenská SuperStar má rozčítanú knihu Moc přítomného okamžiku od nemeckého rodáka Eckharta Tolleho i Bdelosť od jezuitského kňaza Anthonyho de Mella.

„Začala som tiež čítať Sezónu potkanov od môjho otca. Tú by som však chcela dať na jednu ‚šupu‘, lebo kým tie ostatné knihy sú nepríbehové a dajú sa rozdeliť, túto by som chcela dať naraz,“ poznamenala rodáčka z Bratislavy. „Čítanie kníh je pre mňa veľmi intenzívnou formou relaxu. Niekedy to človek potrebuje menej, niekedy viac, no momentálne mám určite ‚čítavé‘ obdobie,“ dodala Banášová.

Moderátorka sa tento rok sama stala jednou z hlavných postáv knihy, keď ju spolu s Petrou Polnišovou a Adrianou Kučerovou spisovateľ, textár a prekladateľ Ján Štrasser vyspovedal vo svojej najnovšej knihe rozhovorov. V stredu 26. októbra ju všetky tri dámy úsmevom pokrstili v bratislavskom kníhkupectve Alexis. Ešte v roku 2006 Banášová uviedla na trh knihu Veci, o ktorých viete pomerne málo, ktorú napísala spoločne s kolegom Matejom „Sajfom“ Cifrom.

Zdroj: isifa, SITA, SITA
Odporúčame