Bozky v manželstve: Nezabúdate na ne?

bozk

photl.com

Dobré manželstvo je založené na množstve maličkostí – a bozkávanie je jednou z nich. Práve jemné dotyky pier či vášnivé bozky vedia povedať viac ako tisíce slov. Nie je tak trochu škoda, že nejeden manželský pár na ne zabúda?

Pätina manželstiev bez bozkov

Podľa prieskumu, ktorý uverejnilo britské periodikum Daily Express sa až jedna pätina manželstiev zaobíde celkom bez bozkov. A aj tie zväzky, v ktorých sa partneri bozkávajú, ide len o krátky spojenie pier, ktoré nepresiahne ani päť sekúnd. V mladších rokoch sme pritom neraz dokázali bozkávaním stráviť priam celé hodiny. Lásku mladších ľudí k bozkávaniu koniec koncov potvrdil aj spomínaný výskum. Ľudia od 18 do 24 rokov sa mu totiž venujú podstatne viac ako tí starší. Samozrejme, pri deťoch, starostlivosti o domácnosť a práci je času na romantiku o niečo menej. Aj tak by sme sa však mali snažiť aspoň kus z nej zachovať.

Túžia po nich aj muži

Neraz sa túžba po bozkávaní spája najmä so ženami. Ak st tak robili aj vy, ste na omyle. Svedčí o tom aj nedávny zážitok mojej mladšej kamarátky, ktorá sa počas jednej pomerne bujarej noci pobozkala so ženatým mužom. ,,Takto som sa nebozkával aspoň desať rokov,“ povedal jej tento očarený skoro päťdesiatnik po niekoľkominútovom bozku. Kamarátka ďalej zájsť nechcela a tak mu len uštedrila radu: ,,Choď domov a pobozkaj takto svoju ženu. Možno vám to pomôže.“ Či tak spravil alebo nie sa nikdy nedozvedela, sama si však sľúbila, že z jej manželstva – ak niekedy nejaké bude mať – bozky nikdy nevymiznú.

Intimita na dosah

Práve bozky sú prejavom intimity, blízkosti a zároveň aj vyznaním citov. A nemyslíme tým len rýchly bozk na líce, čelo či pery, ale pravý francúzsky bozky, pri ktorom celé vaše telo vyjadruje, čo cítite. Spomeňte si na to, ako ste sa kedysi na partnerove pery tešili. Prečítajte si pohľadnice, ktoré vám kedysi písal, pripomeňte minulosť fotografiami a skúste sa preniesť o niekoľko rokov či desaťročí naspäť!

Zdroj: photl.com, Dora
Odporúčame